Дипломатичний хук для Москви: МЗС України поховало ілюзії Путіна щодо кулуарних договорняків
Російське керівництво продовжує чіплятися за вигадані дипломатичні міфи, намагаючись нав’язати світові ілюзію свого впливу. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розніс в пух і прах улюблений штамп російських дипломатів — так званий «дух Анкоріджа», в який так сліпо вірять у Кремлі, хоча навіть самі толком не можуть пояснити його суть. Глава відомства прямо заявив, що ця вигадана субстанція, якщо колись і подавала ознаки життя, то зараз остаточно мертва й похована.
«Реальність чітко свідчить про те, що якщо «дух Анкоріджа» й існував, то зараз він точно мертвий», — написав Сибіга.
Головне послання МЗС України до окупантів просте й безкомпромісне: епоха кулуарних змов великих держав за рахунок українських інтересів завершилася назавжди. Будь-які сурогатні «мирні плани», зліплені без відома та прямої участі Києва, гарантовано потраплять до сміттєвого кошика. Агресору доведеться усвідомити, що говорити про мир йому доведеться виключно з Україною і лише на українських умовах, відкинувши свої імперські фантазії.
«Москві пора перестати вірити в привидів і відповісти на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів та завершити війну», — наголосив він.
Сибіга також додав, що кремлівському диктатору Володимиру Путіну не світить абсолютно нічого на полі бою, скільки б «м’яса» він туди не відправляв. Заперечення цієї реальності лише затягує агонію самої Російської Федерації. Кожен тиждень впертості «бункерного дідуся» лише погіршує й без того жалюгідне стратегічне та економічне становище Росії, наближаючи її до неминучого краху.
«Чим довше Путін відмовлятиметься визнавати реальність — а саме те, що він ніколи не досягне жодних цілей на полі бою, — тим гірше все складатиметься для Росії», — підсумував він.