Працівники ДБР повідомили про підозру старшій лейтенантці однієї з військових частин на Львівщині, яка відповідала за організацію та проведення закупівель генераторів для армії. Через її недбалість держава втратила понад 18,6 мільйона гривень. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.
За даними слідства, наприкінці 2022 року військова частина закуповувала бензинові та дизельні генератори для забезпечення своїх потреб. Посадовиця не провела належного аналізу ринку та не перевірила актуальні цінові пропозиції постачальників.
У результаті було укладено низку договорів на закупівлю генераторів за цінами, що суттєво перевищували ринкові. Після поставки обладнання кошти постачальникам перерахували в повному обсязі.
Проведені експертизи встановили, що через порушення вимог законодавства у сфері закупівель та неналежне виконання службових обов’язків державі завдано збитків на понад 18,6 млн гривень.
Військовослужбовиці повідомлено про підозру у недбалому ставленні до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.
Досудове розслідування триває. Працівники ДБР встановлюють усі обставини правопорушення та перевіряють можливу причетність інших осіб до проведення закупівель.
Процесуальне керівництво здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Раніше From-UA.org повідомляло, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру начальнику одного з підрозділів правоохоронного органу Полтавської області, який набув активів, вартість яких майже на 16 мільйонів гривень перевищує його законні доходи.