Нацбанк ввів у обіг нову вертикальну банкноту. ФОТО

Національний банк України створив нову пам’ятну банкноту «Єдність рятує світ» номіналом 50 гривень, присвячену єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії. У пресслужбі НБУ пояснили, що нова банкнота – символ вдячності світу за залученість.

За словами заступника Голови НБУ Олексія Шабана, підтримка світу – політична, фінансова, воєнна, гуманітарна – додає Україні сили та можливості гідно пройти крізь шторми, зберегти незалежність та фінансову стабільність в країні. І саме це алегорично відображено на новій банкноті.

На лицьовому боці банкноти в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.

На звороті на тлі українського Тризуба – стилізована композиція зі стиснутих рук, як знак співпраці, взаємодопомоги, довіри та партнерства. Ці руки формують непохитну брилу, алегорію сучасної України.

Пам’ятна банкнота є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

Реалізація пам’ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня. Через інтернет-магазин буде реалізовано 150 тисяч шт. пам’ятних банкнот, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч шт. Крім того, банкнота поступово реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами.

Раніше повідомлялося, що до кінця 2024 року Національний банк України проведе експеримент із використання цифрової гривні (е-гривні). Участь у ньому зможуть взяти всі охочі.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости