Резерв+ не згадується у жодному нормативно-правовому акті, який оприлюднював Кабмін
18 травня Міністерство оборони оголосило про запуск додатку Резерв+, який дозволяє військовозобов'язаним уточнювати свої військово-облікові дані. Згідно з інформацією від Міністерства, наразі додаток працює в тестовому режимі. Разом з тим, застосунок Резерв+ безпосередньо не згадується у жодному нормативно-правовому акті, який оприлюднював Кабмін, передає sud.ua.
Наприклад, застосунок «Дія» врегульований як мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Порталу Дія) відповідно до постанови Кабміну від 4 грудня 2019 року №1137. Використання освітнього мобільного додатка «Мрія» врегульовано постановою КМУ від 16 лютого 2024 р. №177 тощо.
Відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо уточнення облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, який затверджено постановою Кабміну від 17 травня 2024 р. №565 передбачена можливість механізму уточнення облікових даних призовників, військовозобов’язаних, резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, з використанням «засобів електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста».
Так, «засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста уточнюються такі облікові дані особи:
- адреса проживання;
- номери засобів зв’язку;
- адреса електронної пошти».
Судячи з практичного боку, йдеться саме про Резерв+, який розрахований, як зазначає профільна заступниця міністра Катерина Черногоренко, також і на осіб, які перебувають за кордоном. Однак, знов таки, в цій постанові назва проекту «Резерв+» не згадується.
Таким чином, за логікою постанови №565 можна дійти висновку, що «Резерв+» і є цим «Електронним кабінетом військовозобов’язаного», однак жодним опублікованим актом на даний час це з невідомих причин прямо не визначено.
Прикметно, що Уряд також визначив у Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 16 травня 2024 р. №559, що військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:
- Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;
- Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;
- Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).
Раніше повідомлялося, що чинним військовослужбовцям немає потреби встановлювати "Резерв+", оскільки для них скоро з'явиться інший застосунок.
Зазначимо, що 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Українські чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані оновити облікові дані у територіальних центрах комплектування. Зокрема, надати актуальні номер телефону, e-mail та адресу проживання. Зробити це треба протягом наступних 60 днів. Дедлайн - до 16 липня включно. Інакше настає адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку - штраф від 17 000 гривень.
Уточнити дані можна як під час особистого візиту до ТЦК чи Центру надання адміністративних послуг, так і через мобільний додаток електронного кабінету Резерв+.
Нагадаємо, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону заявила, що в Україні планують додати функцію електронних направлень на військово-лікарську комісію для військовозобов'язаних у додаток Резерв+. Вона розповіла, як користуватись електронним кабінетом.
Крім того, в Україні запрацювала електронна черга для запису в ТЦК. Наразі програма тестується, тому працює лише в деяких регіонах країни.