На місці Каховського водосховища утворюється густий ліс, - еколог
Eколог Володимир Манюк в інтерв'ю для «Суспільне.Дніпро» повідомив, що на місці колишнього Каховського водосховища, греблю якого російські окупанти підірвали в червні, утворюється густий ліс, а берег вкрився мушлями.
Він зазначив, що у перший рік після зруйнування греблі дно Каховського моря стало величезною піщаною косою. А це ідеальні умови для проростання верби.
«Абсолютно очікувано було, що саме верба займе такі позиції в плавнях. Тобто вона завжди по річках, по річкових долинах, вздовж водойм першою розселяється на піщаних мілинах, на косах. Вражає те, скільки насіння, адже за один сезон фактично нізвідкіля вистачило, щоб засіяти весь Великий Луг. Майже 150 000 гектарів природних насаджень утворилося», — говорить фахівець.
Окрім верби, на території водосховища розмістився водяний щавель та західний каркас.
Також, за словами Манюка, новим насінинам на даній місцевості уже немає шансу прорости, бо немає протічної води. Тому дерева конкуруватимуть між собою, а з часом почнеться природний процес саморозріджування – на десять метрів залишиться одне дерево. Інші рослини також поступово зникатимуть.
Нагадаємо, у червні 2023 року російські війська зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС в Херсонській області. Руйнування греблі призвело до викиду 18 кубічних кілометрів води упродовж трьох-чотирьох діб, унаслідок чого було затоплено щонайменше 80 населених пунктів, розташованих нижче за течією на берегах Дніпра.
Підрив Каховської ГЕС – це акт екоциду, в цьому солідарні абсолютно всі експерти зі сфери довкілля, юристи.