Українців катували на окупованій Луганщині: задокументовані воєнні злочини
СБУ повідомила про підозру очільнику російської катівні на тимчасово окупованій Луганщині, йдеться у Телеграм-каналі СБУ.
Служба безпеки задокументувала воєнні злочини ще одного поплічника окупантів з тимчасово захопленої частини Луганщини. Мова йде про Ігоря Охріменка – колишнього посадовця місцевого підрозділу розформованої міліції, який підтримав повномасштабне вторгнення РФ.
Після захоплення Старобільська він пішов на співпрацю з агресором, а вже у червні 2022 року, за погодження керівництва федеральної служби виконання покарань РФ, його призначили очільником окупаційної тюрми.
Фактично цей заклад функціонував як катівня, до якої звозили учасників руху опору в регіоні.
За даними слідства, саме Охріменко організував охорону камер та периметру російської в’язниці, в якій тримали викрадених людей.
Крім цього, фігурант особисто брав участь у численних тортурах, що відбувались у застінках.
Незаконно ув’язнених тримали довгий час без їжі та води, а також імітували їхній розстріл.
У такий спосіб Охріменко «вибивав» згоду потерпілих на співпрацю з окупантами.
Згодом його призначили очільником іншого окупаційного «СІЗО» у тимчасово захопленому Луганську, де він продовжує брати участь у репресіях проти місцевих жителів.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Охріменку про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Оскільки фігурант переховується на тимчасово окупованій частині сходу України, тривають комплексні заходи, щоб його знайти і покарати.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Раніше повідомлялося, що російські окупанти під Луганськом планували організувати катівню з метою проведення "виховних робіт" з людьми.
Нагадаємо, що окупанти жителям "нових" територій з 1 січня підняли призовний вік. Тепер в армію призиватимуть із 18 до 30 років, а не з 18 до 27 років, як це було раніше.