У ще одній країні ЄС не задоволені темпами працевлаштування українців: деталі

У деяких країнах ЄС, популярних серед українських біженців, влада не задоволена повільними темпами працевлаштування втікачів від війни. Серед таких додалася Австрія.

Скільки українців вийшли на австрійський ринок праці та із якими перешкодами вони стикаються в пошуку роботи, пише kurier.at.

На початок 2024 року в Австрії було зареєстровані близько 81 тис. громадян України, дві третини з них - жінки. Майже половина біженців (45%) оселилися у Відні.

Працевлаштування біженців з України в Австрії відбувається повільно попри вільний доступ до ринку праці, зазначають місцеві чиновники. Згідно з останніми даними Служби зайнятості Австрії (AMS), на кінець липня 2024 року були працевлаштовані 21184 громадянина України, а на кінець серпня на обліку як безробітні перебували 6016 громадян України зі статусом захисту.

"Приємно, що показники зайнятості українців в Австрії останнім часом знову зросли, але ми все ще не можемо бути задоволені рівнем зайнятості лише близько 30%. І все ще занадто мало переміщених осіб зареєструвалися в AMS як такі, що шукають роботу", - заявив гендиректор служби Йоганнес Копф.

За даними на кінець березня 2024 року, рівень зайнятості серед українських біженців віком від 15 до 64 років становив 29,1%. Найбільше українців знайшли роботу у Форарльберзі – 49%, найменше – у Відні (21,9%).

Найбільше українців працюють у готельній сфері, громадського харчування та роздрібної торгівлі. Більше третини працевлаштованих - у Відні.

Інсбруцький університет на замовлення AMS провів дослідження щодо інтеграції біженців з України на ринок праці, щоб детальніше проаналізувати проблеми. В опитуванні взяли участь 531 біженець та експерти ринку праці.

Основні результати дослідження такі:

Опитані експерти основною перешкодою для інтеграції на ринок праці назвали дозвіл на тимчасове проживання. Також - незнання німецької мови, невизнання професійної кваліфікації, відсутність місць для догляду за дітьми та обмежену мобільність.

Раніше про низькі темпи працевлаштування українців заявляли уряди Німеччини та Швейцарії. Там вийшли на роботу близько 20% працездатних українських біженців.

Раніше повідомлялося, що Мінсоцполітики разом з міжнародними партнерами та народними депутатами створило новий інструмент для внутрішньо переміщених осіб - субсидію на оренду житла.

Також ми писали, що цивільні дружини загиблих військових зможуть отримати грошову допомогу.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости