Забруднена вода з Десни досягне Києва 10 вересня: чи є загроза?
Проби води з річок Сейм та Десна, які відібрали 4 вересня показали, що фіксується забруднення органічного характеру. За прогнозами Українського гідрометцентру, забруднення може досягти Деснянського водозабору Києва орієнтовно 10-12 вересня.
Заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко повідомила, що ситуація на річках Десна та Сейм перебуває під постійним контролем. Про це вона сказала у коментарі для LIGA.Life.
Експерти повідомляють, що у місцях водозаборів міст Києва та Бровари є незначне перевищення нормативу за показником хімічного споживання кисню (ХСК), а також підвищений вміст заліза загального та марганцю, показники біогенного та хімічного забруднення в межах норми. Ризики для здійснення водозабору відсутні.
У свою чергу, у Київській міській державній адміністрації наголосили, що, за даними Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, спостерігається погіршення якості води річки Сейм. Проте, за інформацією контрольних служб, наразі підстав для паніки нема – показники питної води в столиці залишаються в нормі.
Київська міська державна адміністрація повідомила, що наразі ситуація із якістю води в столиці контрольована, а профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро.
«Якщо якість води погіршиться, Київводоканал негайного відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил», - заявили у КМДА.
Там також додали, що алгоритми дій для запобігання погіршенню якості води обговорили на Постійній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На випадок погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, який дозволить забезпечити споживачів міста Києва питною водою.
Раніше повідомлялося, що Державна екологічна інспекція у Сумській області отримала повідомлення про масовий мор водних біоресурсів та неприродний колір води у р.Сейм.
Також зазначимо, що небувалий паводок, що спровокував руйнування в різних регіонах на Південному Уралі в Росії, міг торкнутися ряду небезпечних об'єктів. На думку незалежних екологів, мовчання більшої частини екологічної спільноти та спроба російської влади "замовчати" проблему нагадують ситуацію з аварією на АЕС у Чорнобилі.