Махінації з ремонтами військових об'єктів: злочинна група під слідством
На Волині працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо злочинної групи, яка привласнила понад 2,2 млн бюджетних коштів, виділених на ремонт оборонних об’єктів. Обвинувальний акт направлено до суду, повідомляє пресслужба відомства.
Договори на ремонт об’єктів Міноборони
Восени минулого року квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Міноборони на Волині уклав 4 договори з приватним підприємством на ремонт приміщень для потреб одного з військових підрозділів у регіоні. На ці роботи було виділено майже 10 млн грн.
Організація злочинної схеми
Оборудку організував керівник компанії-підрядника, який залучив до протиправної діяльності посадовця КЕВ та керівника підприємства, яке здійснює нагляд за виконанням робіт.
Фальсифікація актів виконаних робіт
До актів виконаних робіт директор підприємства впродовж 2023 року вносив неправдиві дані. Зокрема, завищував вартість матеріалів, вказував роботи, яких насправді підприємство не виконувало.
Співпраця з наглядовими органами
Готувати фальсифіковані акти допомагав керівник підприємства з нагляду за виконанням робіт, а підписував їх начальник КЕВ. Після цього кошти надходили на рахунки підрядника. Через такі махінації бюджету було завдано збитків на понад 2,2 млн грн.
Обвинувачення та можливі покарання
Посадовця та двох керівників приватних підприємств обвинувачують у службовому підробленні та привласненні майна (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України). Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.
Відшкодування збитків та процесуальне керівництво
Під час досудового розслідування було відшкодовано усі завдані збитки. Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Раніше повідомлялося, що збивши стартовий капітал на ухилянтах, лікарка придбала собі "дах" у структурі МВС.