У ЗСУ служать понад 300 священників, - СтратКом
У ЗСУ служать понад 300 священників з 13 релігійних організацій, повідомляє СтратКом.
Як зазначили у відомстві, капеланське служіння у ЗСУ почалося у 2021 році, але фактично з’явилося на початку російського вторгнення в Крим та на Донбас у 2014 році.
«На фронті, в тилу чи у шпиталі, вони завжди поруч зі своїми підопічними, щоб помолитись разом, здійснити Таїнство чи просто вислухати людину, якій потрібна порада духівника», — додали у СтратКомі.
У листопаді 2021 року Рада підтримала закон про Службу військового капеланства. У законі сказано, що військовим капеланом є людина, яка отримала мандат «на право здійснення військової капеланської діяльності, уклала контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу». Капелани здійснюють свою діяльність у підрозділах ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби.
12 жовтня в Україні відзначають день військового капелана.
Ми писали, що Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій підтримала заборону УПЦ МП в Україні. Також ми писали, що Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про заборону російської церкви в Україні.
Зазначимо, що в УПЦ вже не моляться за патріарха Кирила та запевняють, що не хочуть навіть згадувати про московський патріархат. УПЦ багато робить для українських захисників, зокрема регулярно відправляє на фронт якусь допомогу. УПЦ моляться за перемогу та незалежність України та згадують у молитвах митрополита Онуфрія.
До 24 лютого 2022 року в УПЦ була традиція, яка залишалася з радянських часів – у молитвах священники згадували російського патріарха Кирила. Але після повномасштабного вторгнення РФ у всій УПЦ це більше не відбувається. В УПЦ не переходили на новий календар та святкують дати так, як і раніше.