Рішення ВЛК: чи має право військовослужбовець не погодитися з ним?
Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги пояснює, чи може військовослужбовець відмовитися підписувати рішення військово-лікарської комісії у разі незгоди з ним.
Як пише sud.ua, у Координаційному центрі зазначили, що військовослужбовець не підписує саму постанову військово-лікарської комісії, а лише підтверджує її отримання своїм підписом. Рішення ВЛК ухвалюється більшістю голосів її членів і затверджується підписом голови комісії. Після цього затверджена постанова передається військовослужбовцю для ознайомлення.
Якщо військовослужбовець не згоден із рішенням ВЛК щодо результатів медичного огляду, він має кілька варіантів оскарження постанови ВЛК:
подати заяву до цієї ж ВЛК про призначення повторного медичного огляду;
подати скаргу до ВЛК вищого рівня для перегляду іншими фахівцями;
подати скаргу до Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК), якщо попередні рівні не задовольнили скаргу;
звернутися до суду з позовом.
Раніше повідомлялося, що Міноборони ініціює перевірку установ, які проводять військово-лікарські комісії. І, якщо знайдуться порушення, відповідати буде те відомство, працівники якого припустилась помилки.
Нагадаємо, Уряд прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ.
Раніше ми писали, як лікарі отримували тисячі доларів за фіктивні групи інвалідності.
Нагадаємо, в Україні змінили порядок проходження ВЛК.