Авіаперельоти в Україні можуть стартувати до кінця війни

Авіасполучення в Україні можуть відновити ще до закінчення бойових дій, проте це залежатиме від ситуації на фронті, зазначив заступник міністра фінансів Олександр Кава під час Інфраструктурного дня Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), передає sud.ua.

Кава наголосив, що головним пріоритетом залишається забезпечення безпеки пасажирів.

«Це (відновлення авіасполучення - ІФ-У) можливе і до завершення бойових дій, але залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою. Ключове питання тут - безпека пасажирів... ризикувати ніхто не хоче. Діалог ведеться, але очікувати швидких рішень наразі, на жаль, не доводиться, тому що головне – гарантувати безпеку», – зазначив він.

Кава також зазначив, що викликом залишається передбачуваність графіків пасажирських рейсів. Наприклад, політ із львівського аеропорту до повітряного простору Польщі триває лише 7 хвилин, тоді як із «Борисполя» — 45 хвилин, що значно підвищує ризики.

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин додав, що відкриття повітряного простору залежить від виконання низки заходів. «Це комплекс заходів. Коли кожен компонент цього комплексу буде виконано, тільки тоді можливе відкриття. Дійсно, по Ізраїлю не запускають «Калібри»...,» – зазначив він.

Старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон раніше повідомив, що польоти можуть відновитися до кінця січня 2025 року в одному з аеропортів – «Львів» або «Бориспіль». Головна умова – забезпечення механізмів страхування авіації. За його словами, п'ять-шість авіакомпаній вже розглядають можливість польотів з України.

Україна зацікавлена в якнайшвидшому відновленні авіасполучення, але безпека пасажирів залишається беззаперечним пріоритетом.

Раніше повідомлялося, що російські цивільні літаки стали частіше ламатися після того, як санкції, запроваджені через вторгнення в Україну, відрізали Росію від обслуговування лайнерів та постачання оригінальних запчастин. Щоб підтримувати літаки у робочому стані, Росавіація роздала авіакомпаніям сертифікати розробників авіатехніки. Це дозволило перевізникам самостійно провадити ремонт суден, після чого вони почали розбирати деякі літаки на комплектуючі для обслуговування іншої частини свого парку.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости