На Хрещатику виявили гральний притон. Активісти звернулися до влади та правоохоронців. ФОТО
Кияни звернулися до правоохоронців та влади, через діяльність підпільного грального закладу в серці столиці. Вимагають закрити «притон» в Будинку Профспілок.
«В той час коли влада декларує боротьбу з незаконним гральним бізнесом, а Федерація спортивного покеру визнає, що наразі жоден клуб не може працювати в законний спосіб - в самому центрі Києва - працює нелегальний гральний заклад «Хрещатик», що розташований за адресою вул. Хрещатик 18.
В будинку Профспілок, де під час революції Гідності згоріли живцем люди та в якому ще довго не дозволяли відкрити навіть кав’ярню, зараз, під час повномасштабної війни працює гральний заклад, який маскується під покер-клуб. В цьому закладі щоденно збираються від 50 до 150 гравців. Майже всі вони чоловіки призовного віку, проте ані незаконну роботу нелегального покер-клубу, ані наявність військово – облікових документів у відвідувачів дивним чином не цікавлять правоохоронні органи.
Також варто зазначити, що всі засновники вказаного покер-клубу є фігурантами кримінального провадження, що розпочато пів року тому за статтями: 203 ККУ (незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей), 209 ККУ (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та 255 ККУ (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією) та 212 ККУ (ухилення від сплати податків).
Окрім ймовірних корупційних зв’язків, якими прикривається покер-клуб «Хрещатик», дана ситуація є загрозливою ще й з точки зору економіки, коли одні заклади ухиляються від сплати офіційних ліцензійних зборів, чим створюють не конкурентні умови на ринку», – йдеться у зверненні ГО «Мародерству.ні».
В особистому спілкуванні працівники даного закладу підтверджують, що мають певний «імунітет» від перевірок, тому як власники закладу мають дуже серйозні зв’язки. Свою діяльність нелегальний покер-клуб не приховує, а навпаки, активно висвітлює у соціальних мережах та всіляко рекламує.
Активісти повідомляють, що офіційно звернулися до Офісу генерального прокурора, Офісу Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів України, Бюро економічної безпеки і вже отримали перші відповіді та чекають на подальші відповідні дії з боку правоохоронних органів.
Восени 2024 року активісти ГО «Мародерству.ні» зверталися до очільника КРАІЛ Івана Рудого і наводили приклади незаконної діяльності «живих» та онлайн-казино. «Відповіді на звернення ми не дочекалися , але чого можна було чекати від людини, яка виявилася в темі та, схоже, і в долі», – йдеться у повідомленні організації.
Нагадаємо, що 18 грудня працівники ДБР та Офісу генерального прокурора затримали голову Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого, його підозрюють у сприянні представникам країни-агресора.