Українські медіа не зобов'язані автоматично видаляти коментарі: роз'яснення щодо нового законопроєкту
Російський сегмент Telegram поширює неправдиву інформацію, стверджуючи, що «українським ЗМІ дадуть три дні на видалення негативних коментарів про посадовців». Насправді: у прийнятому Верховною Радою законі «Про медіа» уточнено норму статті 117 частини 4, згідно з якою онлайн-медіа не несуть відповідальності за поширення недостовірної інформації, якщо ця інформація була поширена користувачами медіа, інформує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Ухвалений Верховною Радою законопроєкт про посилення деяких гарантій діяльності медіа не зобов'язує журналістів видаляти негативні коментарі про посадовців під їхніми публікаціями. Депутат Верховної Ради Ярослав Юрчишин пояснив, що раніше медіа могли бути подані до суду за поширення недостовірної інформації, якщо під їхнім матеріалом з’являвся коментар неналежного змісту.
З прийняттям нового законопроєкту медіа отримують більше свободи у вирішенні ситуацій з коментарями. Зокрема:
- Якщо медіа отримають рішення суду, що матеріал порушує «Закон про медіа», вони зможуть самостійно вирішити, що робити з коментарем, який є предметом цього рішення.
- У разі видалення коментаря протягом трьох днів після отримання судового рішення, медіа не несе відповідальності.
- Медіа можуть залишити коментар, підтримуючи позицію коментатора, і захищатися в суді.
- Також медіа звільняються від відповідальності за переказ висловлювань чиновників, якщо це не є прямим цитуванням.
Законопроєкт має на меті забезпечити більшу гнучкість для медіа у їхній роботі, водночас зберігаючи законні механізми для боротьби з дезінформацією.
Зазначимо, у Росії не планують притягати до відповідальності Симоньян за її пропозицію підірвати ядерну бомбу над Сибіром.