Січень дивує: температура підніметься до +15 градусів
Субота та неділя, 25 і 26 січня, в Україні пройдуть переважно під хмарним небом. Місцями можливий дощ або мокрий сніг, але в більшості регіонів опади будуть незначними. Про це повідомила у Facebook синоптик Наталка Діденко.
Погода на вихідні
Так, Наталка Діденко зазначила, що у суботу, 25 січня, невеликі опади можуть пройти на півдні, у центрі та на сході, проте більшу частину дня буде сухо. Вітер буде південний, слабкий або помірний, а от у неділю стане сильнішим і рвучким.
Температура поступово підвищуватиметься. У суботу стовпчики термометрів покажуть від +3 до +7 градусів, на півдні — до +11. У неділю стане ще тепліше: від +5 до +10, а в південних регіонах до +12.
Коли буде найтепліше
За прогнозом, пік потепління припаде на 27-29 січня. У цей період у західних та південних областях температура може піднятися до +12…+15 градусів.
Погода в Києві
У столиці вихідні також будуть хмарними, але без значних опадів. У суботу температура вдень становитиме +4…+6, а в неділю потеплішає до +6…+8. Також у неділю вітер стане сильнішим.
На початку тижня у Києві буде дуже тепло, як для січня.
Нагадаємо, лютий цього року обіцяє бути теплішим, ніж зазвичай. Синоптики кажуть, що морозів буде менше, а снігу випаде небагато. Погода більше схожа на ранню весну, ніж на справжню зиму.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.
Фото Олександри Буділки