Прогноз погоди на сьогодні: що чекає на українців?

Сьогодні, 25 січня, в Україні очікується хмарна, проте переважно суха погода, повідомляє Укргідрометцентр.

Синоптики прогнозують відсутність істотних опадів, лише на півдні, сході країни та у Дніпропетровській області вночі можливий невеликий дощ із мокрим снігом. Вночі та вранці місцями спостерігатиметься туман, що може ускладнити видимість на дорогах.

Вітер буде південний і південно-східний, слабкий, зі швидкістю 3-8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від +3 до -2 градусів, у Карпатах – до -7. Удень повітря прогріється до +6 градусів. У південних областях та в Криму вночі буде тепліше – від +2 до +7, вдень температура сягатиме +11.

Найхолоднішим регіоном залишатимуться Карпати, де вночі збережеться мороз до -7 градусів. У західних, центральних та північних областях погода залишатиметься стабільною, без істотних опадів, а температура вдень не перевищуватиме +6 градусів. У східних регіонах можливий мокрий сніг у нічний час, проте вдень опади припиняться. На півдні та в Криму буде найтепліше, особливо вдень, коли температура повітря підніметься до +11.

Через можливий туман водіям варто бути уважними на дорогах, дотримуватися безпечної швидкості та використовувати протитуманні фари. Незважаючи на загальну хмарність, значних погодних ускладнень синоптики не прогнозують, тому день буде відносно комфортним для поїздок і прогулянок.

Нагадаємо, лютий цього року обіцяє бути теплішим, ніж зазвичай. Синоптики кажуть, що морозів буде менше, а снігу випаде небагато. Погода більше схожа на ранню весну, ніж на справжню зиму.

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале
Поделиться в Facebook
Последние новости