Січень завершується нестандартно: яким буде прогноз погоди?
![Погода](https://from-ua.org/upload/articles/2025/01/29/xlarge/1738147762_photo-2024-10-23-14-36-39.webp)
В Україні у четвер, 30 січня, встановиться суха і доволі тепла погода. У багатьох регіонах температура вдень підніметься до +11 градусів, а на півдні повітря прогріється до весняних +16.
Поточний прогноз погоди
За даними синоптика Наталки Діденко, на всій території країни 30 січня пануватиме суха погода без опадів. Вночі температура повітря становитиме від +2 до +6 градусів, а вдень у більшості регіонів України очікується від +7 до +11 градусів.
На півдні країни буде ще тепліше – там повітря прогріється до +12…+16 градусів. У північних областях температура також буде комфортною – до +9 градусів.
У столиці четвер також буде теплим – у Києві обіцяють сонячну погоду без опадів, а денна температура коливатиметься у межах +8…+10 градусів.
Похолодання на горизонті
Попри теплу погоду наприкінці січня, синоптики попереджають, що вже з 1-2 лютого температура почне знижуватися. У багатьох регіонах можливі невеликі нічні морози.
Очікується, що із 7 лютого похолодання стане більш відчутним – температура знизиться ще на кілька градусів, що може принести зимові морози та можливі опади у вигляді снігу.
Таким чином, 30 січня стане одним із найтепліших днів цього періоду, а вже у лютому варто готуватися до повернення холодів.
Нагадаємо, лютий цього року обіцяє бути теплішим, ніж зазвичай. Синоптики кажуть, що морозів буде менше, а снігу випаде небагато. Погода більше схожа на ранню весну, ніж на справжню зиму.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.