Літак Boeing 777-300 авіакомпанії «Аерофлот», який виконував рейс SU277 із міжнародного аеропорту Пхукета до Москви, був змушений здійснити екстрену посадку в Бангкоку. Як повідомляє Thai PBS, після кількох годин польоту над Андаманським морем лайнер попрямував у бік Сіамської затоки, де екіпаж зв’язався з аеропортом Суварнабхум і запросив аварійну посадку через технічну несправність.
Як зазначає The Moscow Times, за словами директора аеропорту Суварнабхум Кіттіпхонга Кіттікатьона, під час посадки чергували пожежні служби, проте режим надзвичайної ситуації не вводився. Причиною інциденту стала несправність шасі.
Представник аеропорту Суварнабхум повідомив ТАСС, що посадка пройшла успішно – літак приземлився. У консульському відділі посольства Росії в Таїланді заявили, що пасажири рейсу SU277 не зверталися за допомогою.
Раніше повідомлялося, що у Росії розібрали літак Airbus A320 авіакомпанії «Уральські авіалінії», який здійснив аварійну посадку на пшеничному полі під Новосибірськом.У Росії розібрали літак Airbus A320 авіакомпанії «Уральські авіалінії», який здійснив аварійну посадку на пшеничному полі під Новосибірськом.
Ми писали, що кількість авіаційних інцидентів у Росії у 2024 році досягла рекордного рівня. Загалом у 90 випадках літаки були змушені повертатися до аеропорту вильоту або здійснювати екстрені посадки через технічні несправності, виявлені вже під час польоту. У статистику враховуються лише ті інциденти, що траплялися після старту, коли літак був офіційно визнаний придатним до експлуатації й на борту перебували пасажири. Проблеми, які виявлялися під час передпольотної підготовки, не враховувалися, хоча їх кількість, імовірно, ще більша.
Основними причинами інцидентів є проблеми з двигунами (30%) та шасі (20%). Також часто фіксуються збої в роботі гідросистем, гальмівних механізмів і навігаційного обладнання. Деякі літаки потрапляють у пригоди кілька разів за короткий період. Наприклад, Superjet, який згорів в Анталії, за три місяці до цього здійснив кілька вимушених посадок через технічні несправності. Інший випадок стався з літаком Airbus, у якого під час польоту відмовили автопілоти та система управління носовим колесом. Цей літак повернули в експлуатацію вже через добу після інциденту.
Нагадаємо, що у Росії ламаються літаки внаслідок несвоєчасного обслуговування, обумовленого впливом санкцій.