Зростає кількість хворих на грип та ГРВІ в Україні

За період з 26 січня по 1 лютого 2026 року на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 141 127 осіб, з яких 70 928 — дорослі та 70 199 — діти. Це на 10,6% більше, ніж попереднього тижня, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Серед зафіксованих випадків у 208 пацієнтів підтвердили COVID-19. Через ускладнення до лікарень госпіталізували 5 479 осіб, серед яких 3 096 дітей. Рівень захворюваності в усіх регіонах залишається на фоновому рівні інтенсивності.

Від початку епідсезонного періоду (з 29 вересня 2025 року) на ГРВІ захворіли 2 211 526 осіб, що на 7,3% більше, ніж у минулому році за аналогічний період. Загалом зафіксовано 20 286 випадків COVID-19.

МОЗ нагадує про заходи профілактики: регулярне миття рук та використання антисептиків, збалансоване харчування, провітрювання приміщень, уникнення масових скупчень людей, перебування вдома при симптомах застуди та безоплатну вакцинацію від COVID-19 у сімейного лікаря чи медзакладі.

Лікарі радять звертатися до медичних закладів при симптомах: ломота в м’язах і суглобах, біль у горлі, температура 38℃ і вище, кашель, головний біль.

Раніше повідомлялося, що за місяць понад тисячу українців потрапили до лікарні через переохолодження та обмороження.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі актуальних наукових та медичних досліджень та має виключно інформаційний характер. Ця інформація не може бути підставою для встановлення діагнозу чи лікування. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Поділитися у Facebook
Останні новини