За період з 26 січня по 1 лютого 2026 року на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 141 127 осіб, з яких 70 928 — дорослі та 70 199 — діти. Це на 10,6% більше, ніж попереднього тижня, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Серед зафіксованих випадків у 208 пацієнтів підтвердили COVID-19. Через ускладнення до лікарень госпіталізували 5 479 осіб, серед яких 3 096 дітей. Рівень захворюваності в усіх регіонах залишається на фоновому рівні інтенсивності.
Від початку епідсезонного періоду (з 29 вересня 2025 року) на ГРВІ захворіли 2 211 526 осіб, що на 7,3% більше, ніж у минулому році за аналогічний період. Загалом зафіксовано 20 286 випадків COVID-19.
МОЗ нагадує про заходи профілактики: регулярне миття рук та використання антисептиків, збалансоване харчування, провітрювання приміщень, уникнення масових скупчень людей, перебування вдома при симптомах застуди та безоплатну вакцинацію від COVID-19 у сімейного лікаря чи медзакладі.
Лікарі радять звертатися до медичних закладів при симптомах: ломота в м’язах і суглобах, біль у горлі, температура 38℃ і вище, кашель, головний біль.
Раніше повідомлялося, що за місяць понад тисячу українців потрапили до лікарні через переохолодження та обмороження.