Покинули частину до 12 червня? Військові Нацгвардії можуть повернутися без наслідків
Військовослужбовці Національної гвардії України, які самовільно залишили частину до 12 червня 2026 року, тепер можуть повернутися до служби за новою програмою. Про це повідомили в Міноборони.
Вона передбачає повернення без направлення до батальйону резерву, право самостійно обрати військову частину із затвердженого переліку, супровід контакт-центру на всіх етапах та відновлення грошового, речового й інших видів забезпечення.
Для цього потрібно подати рапорт в Армія+ до 20 вересня 2026 року.
У застосунку необхідно:
- обрати нову військову частину НГУ;
- вказати бажаний напрям служби;
- додати рекомендаційний лист;
- прикріпити документ про службу в НГУ.
Рапорт розглядають до 4 діб. Якщо його погоджують, протягом наступних 3 діб готують наказ Командувача НГУ про переведення. Вирушати до нової частини потрібно лише після сповіщення в Армія+ про готовність наказу. Після цього треба прибути до обраної частини протягом 2 діб.
Після погодження рапорту в Армія+ з’явиться статус «У дорозі». Він підтверджує, що військовий добровільно повертаєтеся на службу. У новій частини його зараховують до особового складу та поновлюють усі види забезпечення.
Раніше From-UA.org повідомляло, що суд призначив довічне ув’язнення військовому у СЗЧ за вбивство одеського активіста.