Військовослужбовці Національної гвардії України, які самовільно залишили частину до 12 червня 2026 року, тепер можуть повернутися до служби за новою програмою. Про це повідомили в Міноборони.
.png)
Вона передбачає повернення без направлення до батальйону резерву, право самостійно обрати військову частину із затвердженого переліку, супровід контакт-центру на всіх етапах та відновлення грошового, речового й інших видів забезпечення.
Для цього потрібно подати рапорт в Армія+ до 20 вересня 2026 року.
У застосунку необхідно:
- обрати нову військову частину НГУ;
- вказати бажаний напрям служби;
- додати рекомендаційний лист;
- прикріпити документ про службу в НГУ.
Рапорт розглядають до 4 діб. Якщо його погоджують, протягом наступних 3 діб готують наказ Командувача НГУ про переведення. Вирушати до нової частини потрібно лише після сповіщення в Армія+ про готовність наказу. Після цього треба прибути до обраної частини протягом 2 діб.
Після погодження рапорту в Армія+ з’явиться статус «У дорозі». Він підтверджує, що військовий добровільно повертаєтеся на службу. У новій частини його зараховують до особового складу та поновлюють усі види забезпечення.
Раніше From-UA.org повідомляло, що суд призначив довічне ув’язнення військовому у СЗЧ за вбивство одеського активіста.