В Україну повернули сімох цивільних, яких незаконно тримали в російському полоні, - Лубінець

В Україну повернули сімох цивільних громадян, яких Росія роками незаконно утримувала в неволі. Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, пише From-UA.org.

На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської (Бучанський район), Харківської, Запорізької та Луганської областей.

Одного з українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого українця затримали по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку вдалося повернути додому раніше.

За словами Лубінця, це результат прямої гуманітарної роботи з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Окрему подяку омбудсман висловив Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім дотичним органам, які працюють у рамках Координаційного штабу.

«Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені. Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної — цивільних і військових, тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого Росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення», — наголосив Лубінець.

Раніше From-UA.org повідомляло, що Україна успішно провела черговий масштабний обмін, визволивши з рук російських окупантів 160 українських громадян.

Поділитися у Facebook
Останні новини