komar

У Рівному зафіксували випадок завезеної тропічної малярії. Про це повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Місцева жителька захворіла після повернення з Індії. За словами медиків, перші симптоми з’явилися приблизно через два тижні. Жінка звернулася до сімейного лікаря і була госпіталізована до інфекційного відділення Центральної міської лікарні Рівного. Там їй поставили діагноз — малярія, викликана паразитом Plasmodium falciparum.

Це перший випадок завізної малярії, зареєстрований у Рівненській області у 2025 році. Востаннє хворобу фіксували тут у 2022-му.

Наразі фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять низку профілактичних заходів:

  • проводять ентомологічне обстеження;
  • встановлюють межі можливого осередку;
  • визначають коло контактних осіб.

Раніше повідомлялося, що у Сумській області помер 57-річний чоловік, який повернувся з туристичної поїздки на острів Занзібар (Танзанія) і захворів на первинну тропічну малярію.