Російські ЗМІ повідомляють, що Україна системно розширює географію ударів по енергетичній інфраструктурі РФ. П'ятим за рахунком обласним центром, де після атак виникли серйозні перебої, став Брянськ.
За даними видання «Агентство», у місті вперше з початку зими відбулися відключення такого масштабу. Частина жителів залишилася без електрики та опалення. Про проблеми повідомив губернатор Брянської області Олександр Богомаз. За його словами, ввечері в неділю без світла і тепла залишилася частина Брянська, а аналогічні перебої зафіксовані і в інших муніципалітетах регіону.
Регіональна влада назвала подію «найпотужнішою і наймасовішою атакою» з початку війни. За офіційною версією, з ранку неділі до ранку понеділка область атакували 229 українських безпілотників. Російські чиновники стверджують, що цілями стали об'єкти енергетичної інфраструктури.

Українські джерела повідомляють про повторну атаку на підстанцію «Новобрянська» в селищі Вигоничі. Підстанції — один з найбільш вразливих елементів енергосистеми. Їх виведення з ладу автоматично відрізає від постачання цілі ланцюжки споживачів, що і призводить до відключень електрики, тепла і води.
Раніше аналогічні перебої фіксувалися в Бєлгороді, Курську, Орлі та Воронежі. У ряді випадків йшлося про значні порушення роботи комунальної інфраструктури.
Спостерігачі відзначають, що удари все частіше переносяться вглиб території РФ, з акцентом на військові та енергетичні об'єкти. Така тактика розглядається як відповідь на системні атаки Росії по українській енергетиці, які тривають з осені 2022 року.
Фактично війна, яку Кремль довго намагався тримати подалі від великих російських міст, все відчутніше зачіпає цивільну інфраструктуру в самій Росії.