Системне знищення поромних переправ та підпалювання тилових нафтобаз Збройних сил України поступово позбавляють російське командування будь-яких безпечних варіантів постачання. Окупанти стрімко наближаються до критичної точки, де будь-яке прийняте ними рішення призведе до неминучої військової катастрофи.
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у своєму ексклюзивному інтерв’ю для YouTube-каналу «Третя світова» детально описав стратегічну пастку, в яку українські спецслужби та військові загнали вороже угруповання. За його словами, тотальний дефіцит бензину на півострові покликаний змусити росіян піти на відчайдушний і вкрай ризикований крок — відновити транспортування пального поїздами через Керченський міст.
«Росіяни, найімовірніше, будуть змушені почати використовувати Кримський міст для перевезення палива. Ось коли по мосту поїдуть потяги з цистернами, тоді ми зможемо знищити міст, уразивши цей потяг. Це те, чого бояться росіяни, чому вони його не використовують і до чого ми їх підштовхуємо. Їм рано чи пізно доведеться обирати: або блокада Криму, на яку вони підуть самі, або спроба постачати паливо до Криму через міст. Тут виникає той самий цугцванг, коли кожен крок росіян погіршує їхнє становище. Ми приблизно перебуваємо в цій точці», — висловив припущення Андрющенко.
Влучний удар українських дронів по поїзду зі зрідженим газом або бензином безпосередньо під час руху спричинить таку силу вибуху, що остаточно зруйнує бетонні прольоти конструкції.
Політик з іронією зазначив, що технологічна перевага України перетворює той хвалений символ путінської анексії на справжню братську могилу для ворожої техніки.
«Це така саркастична історія з нашого боку. У вас є Кримський міст? Покажіть, що він у вас є, а у нас зате є дрони. Ось і подивимося, що краще працює: українські дрони чи російська споруда Кримського мосту. Я думаю, що рано чи пізно ми все одно його зруйнуємо за певних умов. Тоді все заграє зовсім іншими барвами. Залишиться єдиний спосіб поставок до Криму суходолом. Як туди щось возити, я не знаю, бо вантажівки горять і горять, і, очевидно, горіти буде ще більше, доїжджати буде менше», — підсумував Андрющенко.
Повна ліквідація мосту в умовах, коли альтернативний сухопутний коридор через Маріуполь уже перетворився на спалену зону під ударами БПЛА, залишить армію РФ у Криму без краплі палива та шансів на евакуацію.