Кремлівський режим вкотре наочно продемонстрував своє справжнє, цинічне ставлення до мешканців тимчасово окупованих територій України, яких пропаганда роками називала «своїми».
Спроба людей, яких обдурили й які залишилися без даху над головою, безпосередньо звернутися до свого так званого «визволителя» закінчилася жорстким силовим розгоном прямо біля воріт вищого державного відомства, повідомляє журналіст Денис Казанський.
Група мешканців повністю зруйнованого російською армією Бахмута та сусідніх населених пунктів Донецької області організувала колективну поїздку до Москви, сподіваючись потрапити на особистий прийом до Володимира Путіна.
Люди привезли офіційні звернення з вимогою виплатити їм законні компенсації за знищене житло та майно, однак кремлівські чиновники не пустили заявників навіть на поріг будівлі. Щоб гарантовано заблокувати вхід для біженців і не дати їм передати документи, адміністрація застосувала відпрацьовану схему із залученням підставних осіб.
На ганку приймальні раптово з’явилися агресивні провокатори, які представилися активістами-захисниками тварин, які миттєво влаштували штучний конфлікт і викликали на місце співробітників правоохоронних органів.
Наряди московської поліції, що прибули на місце, діяли максимально жорстко, демонстративно принижуючи безправних мешканців Донбасу перед камерами.
Силовики грубо повалили на землю та скрутили одного з лідерів ініціативної групи донеччан, застосувавши до нього фізичне насильство.
«Ось так Росія звільняє росіян!» — встиг вигукнути затриманий чоловік, перш ніж його заштовхали до патрульного автозака.
Примітно, що найнята владою провокаторка спокійно спостерігала за побиттям, після чого безперешкодно поїхала разом із конвоєм. Ця показова розправа в самому центрі Москви чітко доводить, що для путінської верхівки мешканці окупованих регіонів є лише безправною худобою та витратним матеріалом, у якого можна спочатку відібрати рідний дім, а потім цинічно побити за спробу попросити про допомогу.