Самопроголошений керівник Білорусі продовжує публічно коливатися між кремлівськими наказами та панічним страхом перед реальним військовим зіткненням з Україною. Намагаючись зберегти репутацію перед російськими кураторами, мінський диктатор опустився до відвертих образ на адресу українських Сил оборони.
Олександр Лукашенко під час офіційної зустрічі з губернатором Московської області Андрієм Воробйовим дозволив собі вкрай зневажливі заяви на адресу українських підрозділів, які утримують північний рубіж. Намагаючись виправдати своє небажання вступати у відкритий конфлікт на боці Москви, він назвав українських бійців територіальної оборони некваліфікованою силою.
При цьому мінський уряд відкрито визнав, що російська сторона на чолі з послом Борисом Гризловим постійно чинить тиск на Мінськ, намагаючись силою втягнути білоруську армію у бойові дії.
«І не треба підштовхувати нас до думки, що Борис В’ячеславович [Гризлов] організовує процес, щоб втягнути нас у війну. Ми з президентом Росії тисячу разів обговорювали цю тему. Ну як тут воювати проти українців, якщо з того боку в основному територіальні війська? Ми що, будемо стріляти в цих механізаторів, доярок і робітників, які не хочуть воювати з білорусами? Ми також не хочемо воювати з українцями», — цитують Лукашенка пропагандистські ресурси.
На тлі тотального страху перед українською відповіддю диктатор почав запевняти російських чиновників, що Білорусь воює з якимись «іншими силами», повністю заперечуючи суб’єктність України.
«Я не кажу про Україну. Та яка там Україна? Мова йде не про Україну! Ми розуміємо, з ким ми воюємо сьогодні. Хочуть миру — давайте домовлятися по суті. Нам війна не потрібна. Нам і земель вистачає, і економіки нашої вистачає, і проблем вистачає. Тому ніякої конфронтації. Не треба тут роздмухувати», — додав диктатор.
Ця хаотична риторика вкотре доводить, що, незважаючи на розбудову військової інфраструктури біля наших кордонів, Лукашенко чудово усвідомлює неминучий крах свого режиму в разі спроби повторного вторгнення.