Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив відпрацювати механізми спрощеного пропуску українців до прикордонних лісів для збору грибів та ягід. Відповідну заяву опублікував Прикордонний комітет Білорусі, повідомляє From-UA.org.

Лукашенко заявив, що до війни українці з прикордонних районів традиційно приходили до білоруських лісів збирати дикороси і заробляли на цьому по 5–6 тисяч доларів на рік.
«Ми готові відкрити ці пункти, щоб українці приїжджали до нас, як це було раніше», — сказав Лукашенко.
Сезонний доступ планується відкрити до заказника «Ольманські болота» у Столінському районі Брестської області. Пропуск здійснюватиметься через три пункти — «Мутвиця», «Хиничів» та «Селище». Збирати гриби та ягоди можна буде лише з шостої ранку до восьмої вечора. Для отримання пропуску радять звернутися до місцевого прикордонного загону, написати заяву та сплатити збір. Однак Україна на пропозицію не відреагувала позитивно.
Як пише "Українська правда", речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що Україна не погодиться на це, оскільки лінія небезпечна, а пропуск до країни, яка підтримує країну-терористку, неможливий.
Демченко також нагадав, що кордон з Білоруссю продовжує зміцнюватися — там зводяться фортифікаційні споруди, а на найбільш загрозливих напрямках розширюються мінно-вибухові загородження. Пропозицію Мінська речник назвав «спробою задобрити з боку Білорусі».
Українці в соцмережах вже жартують з приводу цього запрошення.
@user4118321862252 Ягоды и грибы !!!
♬ оригінальний аудіозапис - Дядя Саша ..
Раніше From-UA.org повідомляло, що за кілька днів до закінчення ультиматуму Зеленського Лукашенко оголосив про "довге відрядження за кордон".
Нагадаємо, 19 червня президент України Володимир Зеленський публічно дав Білорусі тиждень на демонтаж ретрансляторів дронів у прикордонних з Україною Гомельській та Брестській областях. За словами Зеленського, ця техніка допомагає Росії коригувати удари по українській території.
"Якщо він цього не зробить, зробимо ми", — заявив президент України.