Росыйський диктатор Володимир Путін підписав закон про створення централізованої державної бази унікальних ідентифікаторів мобільних пристроїв (IMEI). Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на видання Известия та інші росЗМІ.
.png)
Документ розміщено на сайті офіційного опублікування правових актів. Він є частиною другого пакету заходів, спрямованих на протидію кібершахрайству. Інформаційна система, створення якої передбачено законом, включатиме реєстр IMEI-кодів — у ньому зафіксують ідентифікатори пристроїв, дозволених і заборонених до експлуатації в Росії.
Оператори мобільного зв'язку будуть зобов'язані передавати в базу дані про IMEI-коди телефонів своїх абонентів. Окрім операторів, наповнювати реєстр будуть уповноважені органи влади — їхній перелік затвердить уряд. Якщо IMEI-код перебуватиме у списку заборонених, оператор зобов'язаний відмовити в наданні послуг зв'язку. Також обслуговування припинять, якщо виявиться, що один і той самий номер використовують на різних пристроях.
IMEI — це унікальний 15-значний номер, який присвоюється мобільним пристроям, що працюють із SIM-картою. Цей код дозволяє однозначно ідентифікувати пристрій у мережі оператора. До списку заборонених зможуть вносити пристрої, які були завезені в країну незаконно або фігурують як викрадені — після цього вони не зможуть працювати в мережах російських операторів зв'язку.
Жодної плати за внесення IMEI обладнання до цієї бази стягуватися не буде. База має почати працювати з 1 березня 2027 року
Крім того, Путін підписав закон, який вводить штрафи для власників російських сайтів, якщо користувачі авторизуються через закордонні сервіси. Тепер власники сайтів повинні дозволяти вхід до акаунтів лише за допомогою російського номера телефону, порталу "Госуслуги", Єдиної біометричної системи або інших сервісів, що належать російським компаніям чи громадянам РФ.
Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що Росія будуватиме пересувні колонії для засуджених до примусових робіт.
Також ми писали, що диктатор РФ Володимир Путін закликав російську молодь не відкладати народження дітей, адже в країні гостро стоїть демографічна криза. Масові втрати солдатів на війні в Україні, проблеми з економікою та нестача ресурсів змушують Кремль шукати вихід через стимулювання народжуваності. Путін підкреслив, що батьківство та материнство — це щастя, і закликав поєднувати його з навчанням і роботою.