У столиці правоохоронці викрили масштабну схему встановлення фіктивної інвалідності чоловікам — за послугу брали від 25 до 30 тисяч доларів. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на Офіс Генерального прокурора.
.png)
За даними слідства, учасники схеми оформлювали здоровим чоловікам підроблені документи про стаціонарне лікування та встановлювали їм неіснуючі тяжкі захворювання. Після цього чоловіків направляли на медичну комісію до конкретного закладу охорони здоров'я, де вони отримували інвалідність ІІ або ІІІ групи.
Серед підозрюваних — голова ВЛК, колишній керівник одного з ТЦК та СП, колишній лікар-експерт Центральної військово-лікарської комісії Міноборони, голова МСЕК столичної лікарні, двоє лікарів, пенсіонер та працівник податкової служби.
Окремо встановили, що колишній лікар-експерт Центральної ВЛК Міноборони вже є обвинуваченим в іншій справі — про вимагання 1500 доларів у пораненого ветерана АТО за сприяння в оформленні інвалідності. Ця справа вже розглядається в суді.
Під час обшуків у підозрюваних вилучили медичну документацію, печатки, бланки, техніку та близько 100 тисяч доларів — з них 85 тисяч знайшли у голови МСЕК.
Схема діяла з 2024 року. Слідчі встановлюють інші можливі епізоди та співучасників, а також перевіряють інформацію про те, чи оформляли інвалідність військовозобов'язаним синам самих підозрюваних.
За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури Києва підозру повідомили сімом особам, причетним до організації схеми.
Раніше From-UA.org повідомляло, що Львівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову військовозобов'язаного, який вимагав скасувати своє призов через виявлену після мобілізації пухлину нирки.