Українцям пояснили, в яких випадках працівники ТЦК можуть застосовувати силу до громадян
Наразі почали ширитись заяви про побиття або навіть вбивства українців від рук співробітників ТЦК. Необхідно проводити розслідування таких випадків, ретельні перевірки співробітників центрів комплектування. Були випадки, коли саме їхня некомпетентність ставала причиною конфліктів. Про це заявив заступник голови комітету Верховної ради з питань прав людини Руслан Горбенко у інтерв’ю «Укрінформ».
В Україні після набуття чинності нового закону 3633-IX про посилення мобілізації (законопроект 10449) представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продовжують оповіщати та вручати повістки військовозобов'язаним громадянам. Водночас від початку мобілізаційних заходів час від часу в мережі з'являються відео сутичок між представниками ТЦК та військовозобов’язаними.
Руслан Горбенко зазначив, що наразі в Україні передбачено кілька підстав, коли співробітники ТЦК можуть застосувати силу, щоб затримати громадян.
Кожну справу, кожен окремий випадок потрібно розглядати ретельно і комплексно.
За його словами, представники ТЦК можуть застосовувати силу або вдаватись до примусових заходів у випадках, коли:
громадяни відмовляються виконувати законні вимоги щодо мобілізації;
у випадках затримання осіб, які самовільно залишили військову частину або місце служби.
Також він зазначив, що зараз дуже важливий належний відбір кандидатів до ТЦК, зокрема, з урахуванням їхнього психологічного стану та підготовки для спілкування з військовозобов'язаними.
«Це зробить мобілізацію ефективнішою та вибудує довіру суспільства до центрів комплектування. Водночас очевидно, що необхідні більш жорсткі санкції за протиправні дії з боку посадових осіб, відповідальних за мобілізацію», - зауважив заступник голови Комітету парламенту.
Віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук вважає, що вивільнити чоловіків для служби у бойових частинах може допомогти набір жінок для роботи в ТЦК.
Раніше повідомлялося, що у Харкові невідомий хотів підпалити будинок Київського районного ТЦК.
Також ми писали, що в одному із закарпатських ТЦК помер чоловік, який перебував на військовому обліку.
Крім того, на Сумщині чоловік після візиту до ТЦК опинився у реанімації. також на території Криворізького Саксаганського територіального центру комплектування ТЦК та соціальної підтримки, на Великдень, внаслідок раптового різкого погіршення стану помер військовозобов'язаний.
Була також інформація, що у тернопільському супермаркеті побили чоловіка, їм виявися місцевий житель Орест Паньків. За словами травмованого, до нього підійшли двоє чоловіків, які представилися працівниками ТЦК. Лікарка Надія Гриньків розповіла, що медики констатували у чоловіка закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, множинні переломи. Поліція відкрила кримінальне провадження у справі.
Також на Черкащині невідомий кинув гранату у двір співробітника Звенигородського ТЦК.
Нагадаємо, що ТЦК затримують адвокатів, які захищають своїх клієнтів та надають правову допомогу.