У 6 областях перевірили застосування графіків відключень: де найбільше порушень?
У 6 областях перевірили застосування графіків відключень, виявили порушення. Перевірки відбулися у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях. Про це повідомляє пресслужба Держенергонагляду.
У ході перевірок встановлено, що в усіх областях не забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.
Зокрема, виявлено, що не всіх споживачів, які не відносяться до об’єктів категорії критичної інфраструктури, залучено до графіків погодинних відключень.
Найбільше порушень Держенергонагляд виявив у Дніпропетровській і Житомирській областях.
На Дніпропетровщині виявили порушення під час перевірок справедливості розподілу електроенергії. Відключення світла для деяких споживачів перевищує сім годин.
У Житомирській області працівники обленерго не допускали інспекторів до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів ОСР. Зафіксовано численні випадки невиконання команд диспетчерів НЕК «Укренерго» про запровадження графіків погодинних відключень.
Тим часом в деяких регіонах скасували графіки. У Миколаївській області відключень світла не буде до 15:00, повідомили в обленерго.
На Львівщині відновлення графіку відключень відбудеться за окремим розпорядженням, зараз світло є.
На Івано-Франківщині також скасували відключення світла, але лише до 15:00.
Починаючи з 22 липня, Держенергонагляд розпочинає перевірки у м. Київ, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.
Раніше повідомлялося, що мешканці Полтави перекрили вулицю на знак протесту проти тривалих відключень електроенергії, які залишили їх без світла та води на кілька днів.
Крім того, відомо, що графіки подачі води через відключення світла вводять в одному з міст Сумської області.
Нагадаємо, національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) зобов’язав мобільних операторів забезпечити функціонування мереж у разі планового або аварійного відключення електрики. Мобільний зв'язок повинен працювати щонайменше 10 годин без електропостачання. Згідно з розпорядженням, мобільні оператори мусять забезпечити електроживлення власних або орендованих технічних засобів електронних комунікацій від джерел автономного електроживлення (електрогенераторних установок, акумуляторних батарей тощо).
Зазначимо, що відключення електроенергії стають дедалі більшою проблемою для українців, особливо мешканців багатоповерхових будинків. Через раптові перебої з постачанням електрики ліфти зупиняються, залишаючи людей у пастці.
Кабімін України доручив Міністерству інфраструктури та Фонду енергоефективності разом із місцевими керівниками пропрацювати програми забезпечення мінімальної енергетичної незалежності громад та окремих багатоквартирних будинків.
«Має бути забезпечено роботу ліфтів, помп для водопостачання на верхні поверхи. Окрема робота по генераторах та сонячних панелях», - сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
Нагадаємо, ми писали, що робити, якщо світло вимкнули, а ви у ліфті.