Росія запускає «кубики виживання» від ядерного удару
У Росії вперше стартувало серійне виробництво мобільних укриттів типу «КУБ-М», які розраховані на 54 людини та здатні захищати від наслідків ядерного вибуху протягом 48 годин. Про це повідомив Всеросійський науково-дослідний інститут МНС РФ, повідомляє Телеграм-канал "Говорит НеМосква".
Характеристики укриття
За даними розробників, «КУБ-М» здатне витримувати ударну хвилю, світлове випромінювання, радіацію, що проходить, а також захищати від звичайних вибухів, пожеж і падіння уламків. Укриття вважають інноваційним рішенням для захисту населення. Його виробництво здійснюється у Дзержинську Нижегородської області, а проєкт підтримується на державному рівні.
Контекст запуску
Новина про серійний випуск мобільних укриттів з’явилася на тлі загострення міжнародної напруги. За даними The New York Times, президент США Джо Байден нібито дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по території Росії. У відповідь російські офіційні особи попередили про радикальну зміну характеру конфлікту, а пропагандисти закликали громадян «відкинути паніку» та готуватися до можливих сценаріїв ядерної ескалації.
Заява розробників
У Всеросійському інституті МНС наголосили, що запуск серійного виробництва є «важливим кроком до підвищення безпеки громадян» в умовах сучасних загроз. Укриття «КУБ-М» може стати частиною інфраструктури цивільної оборони в регіонах, що піддаються найбільшому ризику.
США дозволили Україні використати далекобійну зброю для ударів по РФ
Зазначимо, заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, пише Globo.
Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.
"Війна може закінчитися просто зараз, якщо Росія виведе свої війська з України і почне поважати її кордони", - зазначив Ніколс.
На його думку, надання Україні додаткових можливостей для оборони з використанням далекобійної зброї, схваленої президентом Джо Байденом, може посилити її здатність захищати свої території. Крім того, це може послужити сигналом для Росії про безперспективність застосування сили для захоплення українських земель.
Путін розширив підстави для застосування ядерної зброї
Зазначимо, Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї. Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.
Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:
- агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
- масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).
Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.