Андрій Єрмак примушує The Walt Disney Company до партнерських стосунків
07.05.2019 09:30

Навіть такі світові гіганти кіноіндустрії, як WaltDisney, мусять в Україні грати за «правилами» місцевої корупції та місцевих корупціонерів. Інакше – на «великий та потужний» український кіноринок їх просто не пустять. Може трапитись, що умовний Антимонопольний комітет не дасть згоди, чи побачить змову у законних діях компанії. АМКУ взагалі може чимало зробити заради вигоди «своїх».

Нещодавно WaltDisneyCompany завершила придбання кінокомпанії 21st CenturyFox за $71,3 млрд.Згоду на проведення зазначеної угоди погодила Європейськакомісія, США, антимонопольні органи в Австралії, Канаді, Китаї, Коста-Ріці, Індії, Сербії,Японії, Росії, Тайвані, Туреччині, Філіппінах, ПАР, Ізраїлі, Південній Кореї та ін.Дозвіл на концентрацію надав і Антимонопольний комітет України.

Хоча, як надав… Не на папері, але на ділі АМКУ поставив TheWaltDisneyCompany вимогу укласти угоду про дистрибуцію фільмів на території України з іншою компанією. І лише за такої умови АМК надав дозвіл на укладення угоди. І така компанія одразу сплила - український «продюсер» Андрій Єрмак повідомив що він та компанія MMD отримали права дистрибуції кінофільмів TheWaltDisneyCompany. Збіг?

Окремої уваги заслуговує утаємниченість висунутої вимоги АМКУ міжнародній компанії. Яка мета, такої вимоги? Чого досягнув АМКУ? Фактично, під егідою недопущення монополізації ринку кінопродукції АМКУ своїми руками передав права дистрибуції монополісту-кінопрокатнику із сумнівною репутацією та монополісту-виробнику. Саме про це говорять факти.

АМКУ і MMD

Антимонопольний комітет України має бути незалежним держорганом із спеціальним статусом, чия функція - захищати конкуренцію в підприємництві взагалі і в сферах державних закупівель зокрема. В основному АМК проводить свою діяльність відповідно до двох основних законів - «Про захист економічної конкуренції» та «Про здійснення державних закупівель».

Український кінематограф, створений за підтримки Держкіно (і повністю або частково за рахунок державного бюджету), може вважатися держзакупівлями, і в цьому випадку в першу чергу АМК повинні цікавити можливі картельні змови між учасниками держзакупівель - тобто продакшенами. Але перше питання, яке стоїть на порядку денному сьогодні в АМКУ: демонстрація кіно. Збіг?

Крім того, що послужний список АМК України в нинішній ітерації (Юрій Терентьєв очолює відомство з 19 травня 2015 року) - дуже барвистий, і про роботу органу можна поцікавитися у тютюнової індустрії, у енергетиків, у фарм-індустрії і не тільки, в принципі залучення державної влади до вирішення суто внутрішніх суперечок і конфліктів матиме наслідком те, що вирішать багато всього і зовсім не так, як очікувалося.

Тепер поговоримо стосовно «щасливчиків», яким випав щасливий диснеївський квиток.

Компанія MMD входить до «Мультіплекс-Холдинг», який володіє мережею кінотеатрів «Мультіплекс». Власником «Мультіплекс-Холдинг» є Володимир Трофименко, відомий корупційним скандалом про постачання нафтопродуктів Міноборони України, у результаті яких державі завдано збитків на суму 149 млн. грн. НАБУ оголошувало підозру та затримувало Володимира Трофименка.

«Мультіплекс-Холдинг» займає монопольне становище на ринку кінопрокату та знаходиться у тісній кооперації із монополістом на ринку виробництва кіно компанією FILM.UA. Обидві компанії зацікавлені в розвитку дистрибуції фільмів та мають як окремі дистриб’юторські компанії (MMD, FILM.UA Distribution), так і спільну - MMD-UA.

Єрмак та контроль ринку

Як ми вже зазначали, лобіював та «просував» компанію Трофименка «продюсер», а тепер ще й дистриб’ютор, а також юрист і на всі руки майстер Андрій Єрмак. Він називає себе другом новообраного Президента Володимира Зеленського.

Адрій Єрмак – засновник кількох десятків компаній різного профілю. Серед них є і компанію міжнародної співпраці, як Асоціація «Україно-грузинське співробітництво в сфері іноземного інвестування» або ТОВ «Українсько-грузинська медійна компанія», так і місцевих ГО типу «Асоціація підприємців Києва».

Багато років, 5, 6 і 7 скликання Єрмак був помічником на платній основі у нардепа від «Партії Регіонів» ЕльбрусаТедеєва.

У 2018 році Міністерство культури виплатило з дербюджету майже 25 мільйонів гривень на виготовлення «національного фільму патріотичного спрямування (аудіовізуального твору) Щедрик» компанії «АМА Віжн», засновником якої є все той самий Андрій Єрмак.

До відома, на останній шедевр Андрія Єрмака - фільм «Сквот32» держава виділила 10 мільйонів гривень. Фільм зібрав у прокаті аж 300 тисяч гривень. Ось таке кіно…Дистрибуцією «Сквоту32» займалась компанія MMD.Ось такий спільний бізнес на державні кошти.

Крім того Андрій Єрмак є також засновником ТОВ "МЕДІЙНА ГРУПА ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРТНЕРСТВА", ГО "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ ТЕЛЕ ТА КІНОІНДУСТРІЇ" та інших організацій. А це означає, що якщо потрібно буде засвоїти кошти одній людині, вона може прийти на конкурс від різних організацій. І що це, як не порушення антимонопольного законодавства?

Андрій Єрмак тепер не тільки може виготовляти за державні гроші кінопродукт, але і вирішувати, коли і де показувати продукцію Голівуду.

Тож, поза у яку поставили TheWaltDisneyCompany АМКУ та картель українських корупціонерів із лобістом Єрмаком – незручна. І вирішувати американцям, чи стануть вони частиною українського корупційного механізму, чи потраплять у корупційний скандал, якими так славний Єрмак та його партнери.