Останні тижні виявилися насиченими на скандали. В центрі подій – президент Зеленський та його силовій блок. Важко не потонути у хвилі викривальних матеріалів, щодо проваленої спецоперації з захоплення бійців «Вагнеру». Ще й лідер країни заявляє, що проти нього зріє заколот.
В цьому сумбурі поступово розгортається великій міжнародний скандал із-за дій нашої сумнозвісної СБУ. Нагадаємо, що дану структуру очолює друг і соратник, а також партнер по офшорному бізнесу Зеленського – лейтенант Баканов.
Нещодавно, українські ЗМІ писали про звільнення найбільш ефективного судового виконавця в Україні – Марини Прилуцької. Вказана посадовиця була відома не тільки якісною роботою очолюваної нею виконавчої служби Київської області, а і відчайдушною патріотичною самовіддачею.
Кому перейшла дорогу Марина Прилуцька? Інтересантів багато, як зі сторони колекторської мафії, так і з боку так званої п’ятої колони. Котра, як видно з останніх новин, щільно влаштувалася на верхніх штабелях української влади. Може тому, контррозвідка та вся СБУ виявляє тисячами російських агентів – громадян України, серед яких вчителі, поштарі та пенсіонери і не може нам упіймати ні одного ФСБшка чи ГРУшка?!
Так і в нашій ситуації. Марину Прилуцьку Міністерство юстиції звільняє через лист СБУ, в котрому стверджується, що Прилуцька громадянка Росії. Все! Жодних інших дії, кримінальних справ, оперативної розробки немає. Хто попросив надіслати такого листа до Міністерства юстиції і звідки у СБУ «ксерокопія» російського паспорту Прилуцької – невідомо.
Газета «Правовий Контроль» поцікавилася у центрального апарату СБУ, що вони зробили, коли «дізналися» про російське громадянство пані Прилуцької. Спецслужбісти зазначили, що повідомили про подвійне громадянство Міністерство юстиції і більше ніяких дій не робили, бо за це (набуття громадянства іншої держави) не має жодної відповідальності.
Зачекайте! Подія абсурдна, цікава і парадоксальна одночасно. На хвилинку, з Росією йде війна! РФ – держава агресор і окупант. Будь-які негаразди владою списуються на «руку Кремля». І ви хочете щоби ми повірили, коли спецслужба встановлює, що топ-чиновниця є громадянко Росії і її навіть не допитали? Силовики порушують кримінальні справи за репост у соцмережі і критику влади проти пенсіонерів і вчителів. А тут така знахідка, і лише лист до МінЮсту? Може тому, що комусь треба був привід для звільнення, а реальних перевіряємих доказів немає. Тепер, СБУ ківає на Міністерство юстиції, мов ми ж не звільняли, а лише листа направили. В Міністерстві вказують на відомство Баканова, мовляв ми інформацію від контррозвідки отримали. Коло замкнено! Чиновниця, що, як кістка в горлі стояла для банкірів-колекторів звільнена, а крайніх не знайти.
Цікаво, але виходить, що для служби в головному апараті СБУ і не треба вчить українське законодавство, але хочеться нагадати, що в Україні дозволено лише одне громадянство. Набуття іншого призводить до втрати українського. Маємо і практику, позбавлення, після обробки Міграційною службою МВС інформації, Президентом громадянства осіб, що набули іноземного підданства. Чому співробітники не направили свої матеріали спочатку на перевірку до Міграційної служби, чи взагалі чому не звернулися до цього органу? Дуже схоже, що це замовлення. І йшло воно від зацікавлених «кумів-братів-сватів» з Міністерства юстиції. Виборці чекали від Зеленського реформи цього «КДБ у вишиванках», але не дочекалися. Хочеться, щоб рейтинг президента, котрий падає щодня, нагадає йому про обіцянки.
Поки Зеленський боїться перевороту, а вірні охоронці режиму бережуть його сон, на звільнення по вказівці з силового органу звернули увагу міжнародні правозахисники, назвавши таку діяльність СБУ – новим методом політичних репресій. У своїй заяві до української влади «Мережа Солідарності» (Швейцарія) зазначила: «За всіма нормами права і стандартами демократичного суспільства юридичні факти встановлюються або угодами сторін, або в судовому порядку. Як відомо, лист не є процесуальним документом, що встановлює факт. Це порочна і ганебна практика, яка існувала за часів радянського тоталітарного режиму, коли людину позбавляли посади за вказівкою політичної спецслужби».
Український офіс «Мережа Солідарності-Інтернешнл» занепокоївся, що позов, котрим Марина Прилуцька оскаржує звільнення, розглядається у «спрощеному провадженні». Тобто без публіки, преси та міжнародних спостерігачів. Це ще один дзвоник. Що приховує українська влада у такій резонансній справі, якщо всі докази зібрані? Чого бояться чиновники з МінЮсту та СБУ? Моніторинговий центр вищевказаної швейцарської організації звернувся до окружного адміністративного суду Києва з вимогою зробити процес публічним та відкритим і не порушувати Римську конвенцію з основоположних прав людини.
Коли здійнявся міжнародний галас не залишилися осторонь і народні депутати. Депутатка Людмила Буймістер з Слуги Народу зазначила, що останнім часом на закон мало звертається уваги і ми бачимо, що узурпація влади дійшла вже то тієї межі, коли для людей, що приймають рішення не важливо чи є на це законодавчі підстави. «Мені здається, адже я бачу настрої, що ця практика буде тільки поширюватися, погіршуватися і всі неугодні, ті хто висловлює думку, яка не співпадає з думкою керівництва …. Будуть піддаватися таким от репресіям», прокоментувала нардеп додавши, що ми входимо в «махровий сталінізм».
Кіра Рудик з фракції «Голос», наголосила, що ні для кого не секрет, що за останні два роки у нас дуже багато ситуацій де правил не дотримуються, то чого ми хочемо від СБУ, коли навіть в українському парламенті вважають, що правила заважають пораювати. «Я звичайно допускаю, що таке могло бути. Ми, якщо хочемо жити в сучасній європейській державі, то, перш за все, правила та процедури мають бути дотримані і в тому числі в моменті звільнення. … Влада може діти так, як їй хочеться і не зважати на будь-які правила. Мене це засмучує, але абсолютно не дивує. Єдиний крок, єдиний шлях яким ми можемо вийти з того, щоб таких ситуацій не було це зміна, реформа судової системи… потім – це реформа правоохоронних органів. Незабаром будемо голосувати реформу СБУ… щоб СБУ, це була, насправді, служба, що займається спецопераціями, а не тим щоб кошмарити бізнес або виконувати завдання влади по зміні неугодних».
Більш рішуче виразилася представниця Європейської Солідарності Яна Зінкевич Парламентарка окреслює, що втручання СБУ тут взагалі дуже дивне, бо в них є інші цілі. «Останнім часом, ми взагалі бачимо, що так звані правоохоронні органи, які мають захищати Україну починають втручатися то в бізнесові питання, то взагалі в якісь не свої профілі. Нажаль ми бачимо що таких звернень (по ситуації з Прилуцькою – прим. ред.), від наших міжнародних партнерів дуже багато і все ж, мені здається, що ми перетворюємось, потроху, в якусь поліцейську державу, де всіма службами керує по факту одна людина - Президент».
Вал розголосу набирає обертів. Погляд преси, правозахисників та політиків направлений в сторону адміністративного суду. Після Майдану судді все більш нехотя йдуть на поводу у людей в пагонах, бо влада зміниться, а підпис на судовому рішенні залишиться. Міністр Малюська зайняв очікувану позицію, а СБУ вже не має авторитету котрий можна втратити і лише громадяни програють, бо стан виконання рішень пасе задніх в тому числі із-за такої еквелібрістики з професійними кадрами.