Колегія суддів
19.07.2023 16:12

Колегія суддів Північного апеляційного господарського суду продовжує чинити тиск на аграрне підприємство «АГРОТРЕЙД-ГРУП». Зокрема, судді Людмила Кропивна, Євгеній Пономаренко, Марина Руденко підозріло часто «підіграють» рейдерам.

«Ми з самого початку заявляли, що дана колегія суддів (Євгеній Пономаренко, Марина Руденко та Людмила Кропивна-ред.) не можуть слухати нашу справу. На нашу думку, колегія давно мала заявити самовідвід. Адже Людмила Кропивна слухала справи разом з Михайлом Новіковим, коли той ще був суддею. На сьогодні адвокатське об’єднання з його прізвищем представляють в судді наших опонентів – а по суті, рейдерів», – пояснює представник аграрного господарства Віталій Чернілевський.

колегія суддів: Євгеній Пономаренко, Марина Руденко та Людмила Кропивна

Йдеться про адвокатів компанії «Новіков і партнери». Фактичний власник компанії Михайло Новіков раніше займав посаду заступника судді Північного апеляційного господарського суду. Наразі Новіков є депутатом Верховної Ради від провладної партії. Новіков неодноразово слухав справи разом з суддею Кропивною та має товариські стосунки з іншими членами колегії, яка «підіграє» рейдерам під час розгляду справи.

«Злочинці вже кілька років намагаються захопити аграрне господарство в Черкаській області. Були спроби силового захоплення, надумані кримінальні справи тощо. Тепер злочин намагаються реалізувати руками суддів – розповідає представник «АГРОТРЕЙД-ГРУП» Віталій Чернілевський. – Ми не довіряємо колегії суддів. За законом, вони б мали заявити самовідвід самостійно. Однак не роблять цього, а наші клопотання про відведення упередженої колегії вперто відхиляють. Більше того – таке враження, що тепер судді напряму включилися в схему рейдерського захоплення і мають намір виносити усі рішення на користь рейдерів».

Таким чином, суд не тільки позбавляє аграріїв права на захист від рейдерського захоплення, а відверто допомагає чинити злочин.

скарга

скарга

скарга

скарга

скарга

В агропідприємстві стверджують, що 24 липня судді готуються винести рішення у справі № 925/733/22 за апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Черкаської області від 03.03.2023 року на користь рейдерів. Таким чином, злочинці з допомогою лояльних суддів Кропивної, Руденко та Пономаренка розраховують отримати доступ до усіх документів, що регулюють фінансово-господарську діяльність господарства. А далі схема рейдерів уже відома і неодноразово задіяна в Україні – не дати можливості підприємству працювати, відкривати в суді нові провадження та фабрикувати справи. В результаті – виснажити компанію і привласнити її активи: землю, врожай, техніку, офісні споруди, матеріальну базу.

«Зупинити аграрне господарство в розпал жнив – це на сьогодні є метою рейдерів. Якщо це станеться – у них розв’язані руки, бо кожен день простою в гарячий сезон для аграрія – це величезні втрати», – кажуть в «АГРОТРЕЙД-ГРУП». Не виключено, що судді за таку очевидну лояльність до рейдерів отримали неправомірну винагороду.

Як відомо, нещодавно журналісти видання «Espreso.tv» показали фото маєтку судді Кропивної, який вона придбала в елітному котеджному містечку у Козині. «Людмила Кропивна придбала будинок на 260 кв.м з альтанкою і басейном та 20 сотками коштовної землі. Будинки такої ж площі - з великою вітальнею та каміном, кухнею-їдальнею, трьома затишними спальнями, гардеробною та сауною - коштують тут, по сусідству із суддею, від 1-го млн доларів», – йдеться в розслідуванні.