Михайло Макаренко
18.11.2024 09:30

Начальник вокзалу «Виробничий підрозділ вокзал станції Харків-Пасажирський» Михайло Макаренко раніше працював у податковій інспекції. На обох посадах за посадовцем помітили бажання наживатися завдяки державним коштам. Але замість постати перед правосуддям чоловік і досі набиває кишені за кошти платників податків.

Звідки статки у начальника вокзалу?

Про те, що в часи війни боротьба з корупцією має подвоїтися, говорять всі: від президента до пересічних громадян. В Україні працює чимало антикорупційних органів, які час від часу звітують про гучні викриття. Але такі справи часто стосуються топ-посадовців. Тоді як керівники середнього рівня залишаються «у тіні», продовжуючи корупційні оборудки.

Один з таких чиновників, ласих до державних коштів — начальник вокзалу «Виробничий підрозділ вокзал станції Харків-Пасажирський» Михайло Макаренко. Здавалося б, обіймаючи доволі скромну посаду, наш герой не має приваблювати до себе увагу правоохоронців. Бо яка їм справа до керівника вокзалу?

Але так можна вважати, якщо не придивитися до постаті Михайла Макаренка детальніше. Бо при розгляді декларації вже виникають запитання. Наприклад, у власності пана Макаренка перебуває вісім земельних ділянок загальною площею 7500 м2. А ще посадовець володіє двома квартирами загальною площею майже 150 «квадратів», дачним будиночком та готівковими коштами на суму 650 тисяч гривень.

Михайло Макаренко

Податківець-хабарник

Здавалося б, такими статками мало кого здивуєш, але звідки бодай такі активи у простого начальника вокзалу? Відповідь на це запитання лежить у біографії Михайла Макаренка. Свого часу чоловік працював в обласній податковій інспекції. І тут отримав прізвисько «Конверт». Все — завдяки бажанню вирішувати питання через гроші у конвертах. Одного разу Макаренко навіть «попався»: 2016 року столичні правоохоронці затримали його на хабарі. За даними прес-служби Генпрокуратури, здирник вимагав 150 тисяч гривень у представника комерційного підприємства за неперешкоджання у його господарській діяльності.

Правоохоронці затримали фіскала під час одержання частини хабаря у сумі 124 тисячі гривень. 26 тис. грн податківець отримав напередодні. Та зрештою посадовець пішов на угоду зі слідством і отримав лише штраф у розмірі 25,5 тис. грн. Погодьтеся, небагато відносно суми хабаря.

Проте, вказаний епізод — далеко не єдиний у кар’єрі податківця-залізничника. Наближені до Макаренка особи відзначають: від початку роботи у податковій посадовець намагався займатися здирництвом з усіх, до кого міг дотягтися. Страждали навіть таксисти та продавці цигарок, з яких Макаренко щомісяця стягував «комірне». Ті, хто платити відмовлявся, могли попрощатися з думками про чесне підприємництво. Як і про бізнес взагалі.

Розкрадаємо «Укрзалізницю»

Тільки за це Михайло Макаренко мав би сидіти у в’язниці. Натомість обіймає посаду начальника вокзалу «Виробничий підрозділ вокзал станції Харків-Пасажирський». Здавалось б, нажитися на такій позиції у держпідприємстві доволі важко. Але не для досвідченого хабарника. Тим більше, коли маєш доступ до багатомільйонних тендерних закупівель. Де можна «нагріти руки» ледь не на кожній позиції.

Наприклад, коли закуповуєш книги обліку розрахункових операцій на понад мільйон гривень. Вказуєш, що хочеш придбати 1800 штук, як це робив підрозділ Макаренка у 2023 році. І начебто виходить всього по 581 грн за примірник. Але, переглянувши оголошення, подібну поліграфію можна знайти і по 100 грн за одиницю. Відчуваєте різницю? А це — одна з сотень закупівель!

Тож зрозуміти, які кошти незаконно отримує на посаді Михайло Макаренко, не важко. Мова — про мільйони корупційних гривень, фактично вкрадених у платників податків. І це — під час повномасштабної війни. Відтак, маємо запитання до правоохоронців: лише один посадовець середньої ланки обкрадає державу на мільйони. А скільки таких Макаренків загалом?!! Тож чи не час нашим антикорупційним органам зайнятись кожним персонально? Звісно, це потребує зусиль. Але і користь для держави важко переоцінити!