Володимир Чемерис. Якщо Порошенко виграє вибори, буде Майдан
18.03.2019 13:57

Володимир Чемерис. Якщо Порошенко виграє вибори, буде Майдан

В Україні було вже не два, а, можливо, п'ять Майданів. Всі вони мали різні приводи, в тому числі і виборчі, як це було у 2004 році, але причини для них були одні — соціальні.

Соціальні причини в Україні є і зараз, і якщо вони не вирішаться виборчим чи парламентським способом, то тоді ці соціальні причини виштовхнуть людей на Майдан.

Але минулими вихідними, мені здається, що ці протести, які організовують ультра-праві організації, і в даному випадку організації з нацистським бекграундом, як Національний корпус, - до них, з одного боку, українці ставляться співчутливо, оскільки президент Порошенко є настільки непопулярним, що, в принципі, загалом люд позитивно ставиться до акцій протесту проти Порошенка. Але, з іншого боку, вони навряд чи будуть являти собою щось інше, як, наприклад, свого часу у нас був Михомайдан, де кількість людей збиралось, але так чи інакше воно не призвело до вибуху широкомасштабного протесту.

З одного боку це пояснюється й тим, що організовують це ультраправі, які очевидно не можуть запропонувати якоїсь іншої системи, в першу чергу соціальної, а є лише інструментом правлячого класу для боротьби за владу і придушення інакодумства. В даному випадку очевидно, що Національні дружини представляють собою інструмент в руках противників Порошенка, які представляють собою так само великий капітал. А з іншого боку, є очікування, що на виборах щось зміниться. І якраз ось такі акції протесту можуть привести до зриву виборів, запровадженню надзвичайного стану.

Тому думаю, що ці акції протесту будуть продовжуватися, оскільки вони впливають на виборчу кампанію, зменшуючи рейтинг Порошенка, але, з іншого боку, вони не виллються в щось широкомасштабне. Широкомасштабних акцій протесту можна буде очікувати, якщо Порошенко виграє вибори, тому що серед українців шириться думка, що діючий президент не може виграти вибори чесно. І з іншого боку, люди вже втомилися жити в атмосфері неволі, війни і злиднів.