Олег Мусій. Українці і коронавірус: захищайтеся самі. Держава кинула вас напризволяще
18.11.2020 16:28

Олег Мусій. Українці і коронавірус: захищайтеся самі. Держава кинула вас напризволяще

В Житомирі від коронавірусу померла викладач Житомирського державного технологічного університету. За кілька днів жінка через свої соцмережі звернулася до мера міста та повідомила, що не вистачає кисню у відділеннях, коли в той час апарати ІВЛ простоюють десь в інших місцях.

Сумна ситуація. Це жахливо, і насправді, до кількості хворих, які потребують киснетерпапії ми забезпечені відсотків на 60. Ще й зараз відбувається децентралізація, а через відсутність вертикалі, яка б мала функціонувати під час епідемії чи пандемії, от такий от плачевний стан з забезпеченням на місцях. І уряд сьогодні не зробив нічого в плані відновлення санітарно-епідеміологічної служби, яка б могла контролювати цю ситуацію.

Ніхто реально нічого не знає. Міністр щось звітує, що космічні кораблі бороздять простори нашого океану, але все, що він говорить, не відповідає дійсності, і тому слід більше довіряти тим фахівцям, які спілкуються та працюють на місцях. Вони дають зовсім інші дані про забезпеченість індивідуального захисту лікарів. Наприклад, про оплати, про кисневе забезпечення і матеріальне, про ліки, які доводиться купляти. А міністр звітує тільки про те, що зовсім далеко від народу, його доклади не відповідають дійсності.

Сьогодні взагалі маємо шокуючі цифри навіть не кількості тих, хто діагностований на коронавірусну групу, а 256 померлих. Це антирекорд! Це свідчить про крах системи охорони здоров'я.

Всі заяви, які ми чули вчора в парламенті, що начебто «локдаун вихідного дня» знизив статистику хворих - це абсолютно некомпетентні заяви. Нічого не зменшилось. І сьогоднішня статистика це показала. Якщо б народні депутати хоча б трішечки розбиралися в медичній статистиці, в організації управління охорони здоров'я і комітет охорони здоров'я був компетентним, а не очолювався фельдшером за освітою, то тоді, можливо, були б якісь професійні коментарі. Взагалі потрібен локдаун, реальний тритижневий з повним фінансовим забезпеченням тих, хто зупиниться, компенсація зарплати і бізнесу за оренду і все інше. Тоді можна припинити наростання цієї хвилі. Вона тільки поки що ще наростає, це ще не є пік хвилі.

Насправді зараз реально перша хвиля. А взагалі не має значення, чи це перша, чи п'ята, чи десята хвиля, це формальна цифра, яка свідчить про те, що система охорони здоров'я перестає справлятися з кількістю хворих, які поступають одночасно, от в цьому найбільша проблема. Треба ще врахувати, що на нас насуваються й штами грипу. Це ще гірше вплине на ситуацію з коронавірусом, тому що, з однієї сторони, грипу буде менше, тому що люди все ж таки дотримуються карантинних вимог, а грип розповсюджується також, як і коронавірус — повітряно-крапельним шляхом. Тому це зменшить трохи захворюваність на грип, але поєднання грипу з коронавірусом дасть більше ускладнень тому ж самому коронавірусу. І через це смертність зросте від коронавірусу.

80% перенесуть, як звичайну застуду, а 50% взагалі навіть не зауважать, що вони перенесли коронавірус. Тому тут панікувати не потрібно, потрібно тільки підготувати систему охорони здоров'я, і люди повинні зрозуміти, що держава кинула їх напризволяще. Всі самі мають себе захищати від коронавірусу, через соціальну дистанцію, дезінфекцію рук, носіння масок, уникання скупчення людей, виконувати елементарні заходи, які не потребують великих вкладів.