Зйомка
16.12.2021 15:56

Сергій Войченко. Держава все більше шукає способів отримати з українців грошей

В Україні свідки зможуть фіксувати порушення ПДР та отримувати за це винагороду. Мобільний додаток dashcamUa дозволить українцям самостійно знімати порушення правил дорожнього руху і менш ніж за хвилину відправити його до поліції. Ініціаторами законопроекту № 5798, який у Верховній Раді зареєстрували 16 липня 2021 року, стали українська громадська організація dashcamUa та МВС України. Чи можливо зменшити кількість аварій та збільшити прозорість роботи Національної поліції України, From-UA.com запитав у правозахисника Сергія Войченка.

- Мобільний додаток вже застосовується і  ви можете зняти будь-яке порушення. Цей застосунок розробляли як пілотний проєкт. Чи вплине це на кількість ДТП в майбутньому? Насправді ДТП або зафіксоване порушення, - це вже постфактум. Тобто в загальному це не вплине. Це буде хтось зводити рахунки на дорозі, але це не прибере порушення.

Відеокамерою ви п'яного не зафіксуєте. Порушення проїзду правил перехрестя, проїзд на червоне світло. Перевищення швидкості зафіксуєте? Ні. Одна з причин ДТП — перевищення швидкості, яке не фіксується, а друга — це п'яний за кермом. Нажаль, держава все більше шукає способів отримати з українців грошей і зробити з них стукачів.