Бунт
24.06.2023 15:08

Володимир Фесенко. В Росію залетів "чорний лебідь"

Пригожин, як загнаний у глухий кут щур, зараз вже проти нього й Путін, і він бореться не за якісь амбіції, він бореться за своє виживання. Так політолог Володимир Фесенко прокоментував From-UA події, які відбуваються в Росії.

- Він хоче скористатися антиелітними настроями в Росії, але зараз йому доведеться воювати не тільки з Шойгу і Герасимовим, а й з самим Путіним і державою. Але дуже показово, що працює на користь Пригожина, що російські війська і силовики поки що на даний момент не готові і не хочуть воювати з ним. І чи будуть виконувати накази Путіна, міноборони, російських силовиків, тому що зараз для Путіна і Кремля треба знищити Пригожина? Вони хочуть зараз розколоти вагнерівців, але чи вдасться це зробити, ось в чому питання.

Поки що неможливо оцінити ситуацію, як вона буде далі розвиватися, саме чи боєздатна російська армія, але як швидко вдалося взяти під контроль Ростов Пригожину і зараз вже кажуть, що він у Воронежі, от це виклик. Тому я думаю, що найближчі дні будуть вирішальними. Якщо не буде спротиву пригожинцям, це буде величезний виклик для Кремля. Їм доведеться зараз діяти, їм доведеться шукати боєздатні частини, які готові будуть стріляти в пригожинців. Це спецназ або, можливо, треба буде Росгвардію залучати, але потрібні боєздатні сили, тому що тут доведеться воювати не з беззбройними протестувальниками, а з людьми з бойовим досвідом і зброєю, причому є у них важка зброя, вони вже контролюють декілька аеродромів. Так що ситуація принципово нова.

Путінський режим ніколи не стикався з такими серйозними внутрішніми викликами, а ще й в умовах війни, що теж важливо. Будемо дивитися за ситуацією, але все дуже серйозно. В Росію залетів "чорний лебідь". Оцінити наслідки поки що неможливо, але для Пригожина шляху назад немає. Йому треба зараз боротися не за якісь політичні цілі, а за власне життя, за те, щоб залишитися. Можливо, закріпитися на частині Росії, але це вже для нього і для його бійців питання життя і смерті.