18.03.2009 17:15
Агенція соціальних досліджень (АСД) провела Всеукраїнське соціологічне опитування на тему: «Потреба у створенні нової політичної сили у контексті електоральних преференцій населення України». Польовий етап був проведений 9 - 14 березня 2009 р. Всього по репрезентативній квотній виборці було опитано 2000 осіб в усіх областях України, АРК і м. Києві. Похибка складає 2,3%.

За результатами опитування фаворитами виборчих перегонів є Партія регіонів (19,2%) і БЮТ (15,4%). Наразі долають трьохвідсотковий бар‘єр Блок А.Яценюка (6,9%) Блок Литвина (5,2%), КПУ (3,4%) і «За Україну!» (3.2%). Непогані шанси здолати його мають Блок Ющенка (2,9%) і ВО «Свобода» О.Тягнибока (2,3). Позиції таких нових гравців на електоральній мапі України як: «Громадянська позиція» (А.Гриценка) - 0,6%, «Єдиний центр» (В.Балога) - 0,4%, поки що виглядають не надто переконливо. Про це сьогодні повідомив під час презентації опитувань президент Агенції Валерій Загороднюк.

Як свідчать дані опитування, існує значний негативний дисбаланс між тими респондентами, які задоволені і радше задоволені тим, як відстоює їх інтереси партія, за яку вони голосували (13,1%) і тими 79,5% респондентами, які радше або повністю розчаровані у своєму електоральному виборові, причому останніх трохи більше половини 51,2%.

Отже, потреба у створенні нової політичної сили в українському суспільстві існує. На її роль може претендувати Блок А. Яценюка і «За Україну!» В.Кириленка.

На думку респондентів, новий політичний лідер повинен мати такі риси: професіоналізм, патріотизм, здатність згуртовувати команду однодумців, порядність. Він має бути не залежним від впливу інших країн і не пов‘язаним з фінансово-олігархічними угрупованнями.