Відомий економіст розповів, що насправді отримала Україна з траншем МВФ
26.12.2018 12:46

В Україні суттєво знижуються ризики дефолту. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Василь Юрчишин.

Коментуючи інформацію про те, що Україна отримала перший транш у сумі $ 1,4 млрд в рамках нової програми stand-by зі співробітництва з Міжнародним валютним фондом, наш співрозмовник зазначає наступне: «Кошти МВФ надаються не зовсім країні. Кошти МВФ, як правило, йдуть у Центральний банк, і цим визначається позитивність для країни, тому що це безпосереднє наповнення ЗВР, а це означає, що в Україні найвірогідніше вже ризики дефолту суттєво знижуються, країна зможе розрахуватися за програмою».

«Те, що над Україною не будуть висіти ризики боргових зобов'язань, то ці кошти можна буде використати більш активно для інтервенції на підтримку національної валюти, тобто ризики девальвації суттєво зменшуються. А якщо зменшуються ризики девальвації, то можна сподіватися, що і ціни будуть більш стриманими», - додає економіст.

За словами експерта, зараз для стрибка цін є два основних джерела: це зовнішні валютні шоки і адміністрування в системі житлово-комунальних послуг.

«Якщо ми валютний ризик зменшуємо, то є сподівання, що спокійніше буде і на послугах. Вартість того ж самого газу значною мірою залежить від того, скільки і в якій валюті ми за нього платимо. Стабільність гривні означає, що принаймні, курсовий вплив на вартість газу і інших енергоресурсів буде зменшений. Тобто те, що ми теоретично зможемо побачити і відчути, це стабільність національної грошової одиниці і відтак менше інфляційні ризики», - додає Юрчишин.