Зараз проводиться дуже багато дискусій на тему користі та шкоди борошняних виробів для організму людини. Деякі стверджують, що в хлібі знаходиться багато поживних і корисних речовин. Інші переконують, що хліб зовсім не потрібен в повсякденному харчуванні і несе лише шкоду організму людини. У будь якому випадку, хлібобулочні вироби користуються попитом в кожному супермаркеті й дуже добре доповнюють смак різних страв. Давайте розберемося, яку саме користь та шкоду несуть борошняні вироби.
Як борошняні вироби впливають на організм?
Протягом багатьох тисячоліть хліб був для людини невід’ємним продуктом щоденного харчування. За цей час людський організм зміг найкращим чином адаптуватися до біологічного складу зерна й інших злаків. Випікають хлібобулочні вироби зараз масово на хлібозаводах і пекарнях, а до рецептури й вдосконалення технологій підключаються навіть вчені з галузі харчової хімії.
Незаперечною користю мучного є велика кількість рослинної клітковини, яка викликає швидку ситість та дозволяє надовго забути про відчуття голоду. Вироби з борошна корисні для травлення, нормалізують вироблення жовчі, вони багаті на цінні поживні речовини та вітамінами групи В.
Вітамін В1, що міститься в зерні, допомагає підтримувати гарний настрій та функціонування нервової системі. Вітамін В2 подовжує молодість шкіри, а вітамін РР потрібен для хорошої роботи мозку та серця. Вуглеводи, які можуть становити майже до 50% борошняних продуктів, є головним джерелом енергії, необхідної для підтримки життєдіяльності. Однак корисні речовини не завжди добре зберігаються після процесів приготування.
Харчування завжди має бути збалансованим
Нічого доброго не вийде, якщо харчуватися лише одним хлібом, яким би корисним він не був. Ні для кого вже не секрет, що будь-які борошняні вироби – це вуглеводи в чистому вигляді. Захоплення виробами з борошна може сприяти швидкому набору калорій, які в якийсь момент можуть стати й зайвими кілограмами в масі тіла.
Шкоду мучного можна простежити і в процесі перетравлення такої їжі. Вона має властивість розбухати в шлунку, подібно до того, якщо кинути шматочок хліба в воду. Це може спровокувати здуття живота, гальмування природних травних процесів, а також обміну речовин.
Підводячи підсумок, можна відзначити, що помірне вживання борошняних виробів в повсякденному харчуванні не несе шкоди. Більш того, клітковина сприяє швидкому насиченню і навіть покращує травлення. Розумне вживання дозволить урізноманітнити щоденні страви та десерти. Хліб, безсумнівно, потрібен людському організму і є невід'ємною частиною культури харчування.
"Источник: hlibinvest.com.ua"