Анатолій Федорук
05.09.2022 15:22

Національна поліція відкрила кримінальне провадження проти Бучанського міського голови Анатолія Федорука, який у період із 24 лютого по 3 березня 2022 року самоусунувся від організації евакуації жителів громади, що призвело до масової загибелі людей, відомої як «Бучанська різанина». З відповідною заявою до правоохоронців звернулися майже 300 бучанців. Ініціатори позову наголошують: «Бучанський різник» Федорук має бути покараний.

Про це пише інтернет-видання "Акценти".

«Одним із жахливих наслідків вторгнення військ Російської Федерації на територію України стала відома у всьому світі “Бучанська різанина”, а саме масове вбивство цивільних людей військовослужбовцями агресора на території Бучанської територіальної громади. Вважаємо, що непрямим співучасником цього масового вбивства наряду із безпосередніми виконавцями (військовослужбовцями РФ), є вища посадова особа органу місцевого самоврядування міста Бучі, яка шляхом злочинної службової недбалості самоусунулася від оповіщення населення та організації його евакуації на місцевому рівні, а саме Бучанський міський голова Федорук Анатолій Петрович», – йдеться в заяві.

пост на фейсбук

Посилаючись на квітневе інтерв’ю Федорука «Українській правді», автори документа зазначають, що мер Бучі цілком усвідомлював рівень загрози, яка нависла над мешканцями громади, проте нічого не зробив для їхнього порятунку, хоча, згідно з законодавством, був зобов’язаний організувати евакуацію як керівник органу місцевого самоврядування й голова комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Натомість, він навпаки закликав людей залишатися вдома.

У заяві наголошується, що бездіяльність мера Бучі нічим не виправдана, а «можливість здійснення оповіщення та евакуації населення на місцевому рівні була продемонстрована органами місцевого самоврядування в таких містах, як Київ, Ірпінь, Лозова та інші – на відміну від Бучанського міського голови Федорука А.П.».

Жителі громади переконані, що в разі утворення та належної роботи в Бучі комісії з евакуації населення, яку мав організувати мер, «кількість жертв була би в рази меншою, оскільки, почувши від Бучанського міського голови Федорука А.П. заклики про евакуацію, певна кількість з тих людей, що загинули внаслідок “Бучанської різанини”, встигла б безпечно евакуюватися».

Мешканці Бучанської громади, які ініціювали відкриття кримінального провадження, обіцяють «тримати справу на суворому контролі».

Нагадаємо, що мер Бучі Анатолій Федорук є фігурантом ряду кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконним виділенням землі на території Лісової Бучі та видачею незаконних дозвільних документів щодо забудови центрального стадіону в місті Буча.