Чай Габа
19.08.2023 08:10

Виробники різних куточків світу готові запропонувати своїм покупцям різні варіанти чаїв з різним ефектом. Але одним із унікальних є чай Габа. Він по-іншому заготовляється у порівнянні з іншими варіантами, адже відбувається процес безкисневої ферментації. Після цього етапу листя запасатиметься гамма-аміномасляною кислотою (ГАМК), що і є причиною такої назви чаю.

Це небілкова кислота, яка є як у тваринах, так і в рослинах. Ця речовина біологічно активна, гарантує створення нервового імпульсу від нервової системи до нейронів. З появою стресу чи поганому сні ГАМК перестає синтезуватися. На допомогу прийде чай, який можна купити тут https://chayinka.com.ua/oolong-tea/gaba-oolong/ за доступною ціною. Чай є природним джерелом цієї кислоти та відмінним постачальником антиоксидантів.

Корисні властивості

Вже давно доведено численні переваги даного чаю:

  • стимулювання роботи мозку та покращення пам'яті;
  • полегшення симптомів від алкогольної та іншої інтоксикації;
  • зниження кров'яного тиску;
  • стимулювання обмінних процесів;
  • покращення роботи печінки;
  • запобігання відмирання нейронів.

Чай готують особливим способом. Щоб γ-амінома́сляна кислота́ (ГАМК) збереглася у складі чайне листя поміщають у герметичний вакуумний барабан з нержавіючої сталі, після чого видаляється кисень і поміщається туди азот. Відбувається накопичення ГАБА і вже через 6-10 годин листя готове.

Смакові якості

Приємний смак і не менш пронизливий аромат роблять такий чай ідеальним способом не просто насититися та наповнити організм корисними речовинами, а й забезпечити приємну трапезу. У складі спостерігаються нотки карамелі, фруктів та ягід, спецій, а також лісових квітів. Бажано нічим не перебивати аромат і зберегти його таким, яким він є.

Як заварити чай?

Заздалегідь ємність для заварювання чаю розігріти гарячою водою. Найкраще використовувати посуд з товстими стінками, що виготовляється з порцеляни чи глини. На 100-120 мл окропу потрібно використовувати 3-6 г листя чаю. Температура води має бути від 85 до 95 градусів. Заливати потрібно акуратно невеликими протоками кожні 5-10 секунд, а кожну наступну протоку трохи збільшувати за часом.

Як альтернативний спосіб заварювати чаю можна за допомогою настоювання. На 500 мл води йде близько 4-6 г заварки. Листя чаю покласти на дно ємності, залити гарячою водою та почекати 4-6 хвилин, щоб напій настоявся. Виходячи зі своїх смакових якостей завжди можна провести експерименти над кількістю води та заваркою.