Північний апеляціний суд
19.08.2023 19:13

​У Києві рейдери намагаються відсудити майно у підприємства, яке поставляє електроенергію сотні виробничих компаній та території радіозаводу. Про це йдеться у статті, яка описує схему за участі підозрюваного у шахрайстві арбітражного керуючого, «чорного нотаріуса», та недоброчесних суддів. Верховенство права в країні може відновити лише Верховний Суд.

​Мова у статті йде про територію «Київського радіозаводу», на якій розміщено виробничі потужності сотні юридичних осіб. Реорганізація підприємства відбулася ще у 1996 році, коли рішенням Мінпромполітики його майно було розділене між кількома юридичними особами, протягом минулих тридцяти років вони створили на місці старого радянського заводу нову промислову інфраструктуру. Забезпеченням електроенергією цих виробництв весь відповідний період займається ПАТ «Енергетичний завод «Енергетик», яке ще в ті часи отримало на баланс всі електромережі, підстанції та інше енергетичне обладнання. Право власності підтверджується державними актами, оновленими у 2004 році.

У 2016 році свої права на енергетичне обладнання оголосило ТОВ «Вардингс». Це товариство надало документи про начебто проведення аукціону по продажу енергетичного обладнання. Аукціон нібито провів арбітражний керуючий «Київського радіозаводу», який перебував у стадії банкрутства. Було складено документи по продажу майна, яке вже двадцять років як належало «Енергетику». «Вардингс» проводить нову реєстрацію чужого майна через «чорного нотаріуса» і намагається захопити обладнання.

​Господарський суд м. Києва у липні 2021 визнає аукціон і рейдерське право власності недійсними. Проте, 21 липня 2022 року Північний апеляційний господарський суд м.Києва за один день ухвалює 17 рішень на користь майнових інтересів ТОВ «Вардингс». Серед них – скасування рішення господарського суду по справі про енергетичне обладнання. Своїм рішенням судді Північного апеляційного господарського суду фактично скасували законне право власності на обладнання, підтверджене відповідним свідоцтвом ще у 2004 році. Ніякий арбітражний керуючий просто не мав права продавати на аукціоні обладнання, яке законно належало іншому підприємству.

​«Енергетик» звертається до Верховного Суду з касаційною скаргою, і Верховний Суд відправляє справу на новий розгляд, помітивши очевидні порушення. Проте, Північний апеляційний суд знову ухвалює рішення на користь рейдерів. ​Зараз Верховний Суд розглядає нову скаргу «Енергетика», і тепер лише вища судова інстанція може відновити справедливість та довіру до правосуддя. Очевидні порушення норм Конституції, Конвенції, процесуальних законів можуть і повинні виправити судді Верховного суду якнайшвидше з урахуванням обставин, коли рейдери вживають заходів щодо розірвання догово