Салют
16.12.2023 18:20

Під час воєнного стану в Україні заборонено використовувати салюти та феєрверки. За порушення таких правил може загрожувати в'язниця, нагадує Патрульна поліція Одеської області в Telegram.

Українцям нагадали, що використання піротехніки в Україні під час воєнного стану заборонили, оскільки це завдає шкоди психологічному здоров'ю населення через схожість зі звуками вибухів, особливо на тлі частих повітряних тривог та ймовірності ракетного обстрілу міст.

Провоохоронці також повідомили, що за незаконний продаж або незаконне поводження з піротехнікою передбачено відповідальність відповідно до шести статей Кодексу України про адміністративне правопорушення та одну статтю Кримінального кодексу. За порушення статей КУпАП передбачено штрафи з можливістю конфіскації піротехніки, а ККУ - від штрафу до позбавлення волі.

Українців закликають звертатися до поліції за номером 102 у разі, якщо вони стали свідками продажу чи використання піротехніки.

Заборона на салюти
Нагадаємо, 13 квітня цього року Верховна рада України ухвалила закон, який забороняє використання феєрверків та салютів на території України.

Також документом передбачено заборону на проведення будь-яких заходів з використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин.

Раніше повідомлялося, що самовільна вирубка ялинок є незаконною та тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу.

Нагадаємо, у Києві встановили головну новорічну ялинку країни.