Ракетна загроза
20.01.2024 08:52

Військово-морські сили України попереджають, що Російська Федерація зараз утримує два кораблі в Чорному морі, серед яких 1 ракетоносій "Калібрів". Наразі сумарний залп "Калібрів" може сягати 8 ракет.

"В Чорному морі 2 ворожі кораблі, серед яких 1 носій крилатих ракет "калібр", загальний залп до 8 ракет.; в Азовському морі 1 ворожий корабель; в Середземному морі 1 ворожий корабель", - йдеться у повідомленні.

За добу, в інтересах Росії, прохід Керченською протокою здійснили:

до Азовського моря - 3 судна, з них 0 рухалось з протоки Босфор;
до Чорного моря - 4 судна, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

Коли лунає сигнал повітряної тривоги, ігнорурвати його не слід, адже точно йдеться про небезпеку.

Українцям важливо пам'ятати про правило двох стін. Це правило описує безпечне приміщення в будинку, де можна сховатися від вистрілів та вибухів. Між людиною та вулицею повинно бути як мінімум дві стіни, а найкраще ще більше.

Перша стіна вбирає силу вибуху - вікно може розбитися або вся стіна може обвалитися. Друга стіна приймає на себе осколки. Отже, найбезпечніше місце в будинку - це кімната за двома стінами від вулиці без вікон. Це може бути коридор, передпокій або ванна, якщо вона знаходиться всередині квартири. А найнебезпечніші кімнати - бічні.

Монолітно-каркасні будинки мають міцні стіни і багато арматури, в них можна сховатися на сходовій клітині або в під'їзді. Панельні будинки менш стійкі.

Якщо повітряна тривога застала на вулиці, то необхідно швидко пройти до найближчого укриття (підземний перехід, станція метро, паркінг або бомбосховище); триматися якомога далі від споруд стратегічного значення або об'єктів критичної інфраструктури.

Для безпеки важливо встановити мобільний додаток "Повітряна тривога", щоб миттєво отримувати повідомлення про повітряну тривогу в обраному місті чи області України від системи цивільного захисту.

Раніше повідомлялося, що ввечері 19 січня російські війська випустили кілька груп дронів-камікадзе типу "Шахед" над територією України. За даними Повітряних сил ЗСУ, безпілотники були запущені з південного напрямку та зафіксовані переважно у південних та центральних областях країни.